Uudis

Kuulutus: tasuta ära anda heasse ettevõttesse potentsiaaliga äriidee

Foto: Kalle Veesaar

Minus pole ettevõtja-materjali. Vähemalt ma hetkel ei tunne, et tahaks selle keerulise ja stressirikka tegevusega peale hakata. Ma parem panen tähti ritta ja testin autosid.

Aga mul on juba aastaid tiksunud peas üks mõte, mille jaoks on nüüdseks olemas sarnased edulood ja tehnilised võimalused ning vajab lihtsalt ärategemist. Koos muidugi kaasnevate probleemide lahendamisega.

Kui ära teete ja haljale oksale jõuate, siis palun vaid ühte – oma esimese miljoni eest ostetud <sisestage siia oma unistuste auto> annate mulle üheks nädalavahetuseks testimiseks. Diil? Luban, et hoian seda hästi.

Isegi esimese esitluse tegin valmis

Kirjutan teie start-up’i jaoks lahti paariminutilise pitch’i, millega võite kohe investorite juurde minna. Pool tööd on tehtud.

Transportify pakub teenust, mis viib inimeste autod linna ääres asuvatesse esindustesse hooldusesse ja toob tagasi, säästes sellega sadu tuhandeid töötunde.

Probleem

Arusaadavatel majanduslikel kaalutlustel kolivad kõik autoesindused linna äärde. Laagrisse, Tartu maantee algusesse või lääne suunal Haaberstisse. Palju odavat pinda tähendab suuremaid ja avaramaid ruume ning parklaid.

Kliendi jaoks tähendab aga iga remonttöö või korraline hooldus vähemalt 1-2 tundi puhtalt sõidukulu. Viid auto sinna, tuled taksoga tagasi. Tund. Taksoga autole järgi ja uuesti koju/tööle. Tund. Kui takso asemel liikuda ühistranspordiga, siis on pool päeva läinud.

Kujutage nüüd ette, et hoolduses öeldakse teile, et mingi jupp tahab veel vahetust, aga panime teile selleks aja järgmisse nädalasse. Kogu logistika kordub uuesti.

Ja hoidku, kui sul on veel natuke vanem auto, mis tahab tihedamini hooldust või lihtsalt õnnetu mudel? Kõik need tunnid, mida sa kulutad lihtsalt auto transpordile.

Lahendus

“Wolt autodele”. Tuleb inimene, võtab teie võtmed, viib auto ära ja toob hooldatuna tagasi. Teie säästate tunde, kogu Eesti peale teeb see sadu tuhandeid töötunde ning kui veel maailma laienete….

Ärimudel

Ilmselt tuleb natuke joonistada ja uurimust teha, aga esmajärjekorras võiks kliendina proovida justnimelt esindusi, mitte eraisikut. Esindusel on väga kulukas võtta tööle mitu inimest, kes lihtsalt ootavad, et peaks mõnda autot viima-tooma.

Teie pakute esindustele teenust. Kes maksab? Lõpuks ikkagi klient, aga mõelge – kui esindus ütleb teile, et võime ise järgi tulla ja auto tagasi tuua, aga see lisab arvele 20 eurot. Kas kaaluksite? Lööge oma isiklik aeg rahaks pluss taksokulud. Tundub mõistlik.

20 eurot ei ole tulnud põhjalike arvutuste pealt, aga hinnaguliselt saab 10 euroga tänapäeval sõita taksoga pea igasse Tallinna otsa. Kui nüüd autokullerid liiguks näiteks tühjad otsad soodsate rollerite või ükskõik, kui vanade autodega (takso puhul on ju selged nõuded), siis võiks see ära tasuda küll.

Aastas müüakse eestis ligi 25 000 uut autot, mis kõik peavad käima vähemalt korra aastas hoolduses. Lisaks rehvivahetused 2 korda aastas. Ja need on kõigest uued autod, mis moodustavad vaid pisku meie autoturust. #profit

Tulevik

Kui teil süsteem toimima saab, siis võib seda teenust müüa ka näiteks autopesulatele, rendifirmadele või lõpuks ka eraisikutele. Kuller tuleb, võtab auto ja viib selle kliendi elukaaslasele, kuna pere logistika tarbeks on vaja.

Kes teeb ära?

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.