Uudis

Lada Niva on Eestis müügil tagasi ja see järgib ühte väga tuntud tõdemust

Kui miski töötab, siis pole mõtet seda muuta, see on väga lihtne tõdemus. 1970ndate lõpul turule jõudnud Lada Niva oli üks väheseid nõukogude autotööstuse maastureid, mis mõeldud kasutamiseks igapäevase sõidukina.

Nüüd on see auto taas Eesti turule müügile tulnud ja asjatundmatule silmale sisuliselt samasuguse välimusega nagu esmane versioon.

Kui esimesel Nival oli 1,6-liitrine bensiinimootor, millel 76 hobujõudu, siis tänapäeval on kasutusel 1,7-liitrine ja 83 hobujõuga versioon. Käigukast on 5-käiguline manuaal ning kütusekuluks märgitakse 9,9 liitrit saja kilomeetri kohta.

Lihtne, aga võimekas

Hea maastikuvõimekus, lihtne tehnoloogia ja askeetlik varustus on Niva tugevaimad küljed. Kodulehe sõnul on Lada Nivaga käidud nii põhjapoolusel, Pariis-Dakari rallil kui ka Antarktikas.

Varustuse täpset nimekirja kodulehel ei ole. On öeldud, et salongis on uus viimistlus, topsihoidjad, elektrilised aknatõstukid ja elektriliselt juhitavad küljepeeglid. Vaadeldavus on paranenud tänu elektriküttega soojendatavatele välispeeglitele ja suuremale puhastatavale alale tagaklaasil.

Hinnad jäävad 11 790 ja 12 990 euro vahemikku ning lisavarustusena saab soetada peamiselt keredetaile.

Loodetavasti saab Autogeenius peagi Nivaga proovisõitu teha, et siis juba täpsemaid hinnanguid sõiduomaduste ja kasutusmugavuse kohta anda.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.