Lamborghini SC20: veel üks esiklaasi ja katuseta superauto

Pärast Ferrari Monza SP1 ja SP2 mudeleid, eestlasele meeldiva nimega McLaren Elvat ja Aston Martin V12 Speedster mudelit ei suutnud Lamborghini enam sellest hoiduda. Jah, lisandunud on veel üks täiesti ebapraktiline, katuseta ja esiklaasita superauto.

Saage tuttavaks mudeliga SC20. Erinevalt varasemalt nimetatud konkurentidest on Lamborghini mudel täiesti ainulaadne, valmistatud vaid ühele, ilmselgelt väga jõukale, kliendile.

Lamborghini sõnul on disaini inspiratsiooniks nii 90ndate Diablo VT Roadster kui ka modernsemad ja väga ekslusiivsed Aventador Jota ja Veneno Roadster.

SC20 on ehitatud Aventadori platvormile, millega kaasneb 6,5-liitrine, vabalthingav V12 mootor, mille 758 hj ja 719 Nm pöördemomenti jõuavad asfaltile läbi nelikveosüsteemi. Kiirendusaegu ega tippkiirust pole Lamborghini avaldanud.

Samuti on teadmata ka sõiduki kaal, kuid võiks arvata, et see on pisut kergem kui Aventador SVJ oma 1525 kilogrammiga, sest SC20-l pole ju katust, ega A-piilareid ja esiklaasi, juhul kui see juba meelest jõudis minna.

Muidugi on selliste ainulaadsete autode disain väga ekstreemne eriti veel siis, kui jutt käib Lamborghinist. Üldine vorm on selgelt Aventador SVJ sarnane, kuid tagaosa meenutab ka hilisemat Sian hübriid superautot.

Kuna tegemist on vaid ühe sõidukiga, mis on valmistatud spetsiifilisele kliendile, pole Itaalia superautotootja avaldanud selle hinda. Poleks väga üllatav, kui see number küündiks isegi 7-kohalise numbrini.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.