Lancia Aurelia Outlaw CSL: Busso V-6 mootoriga Itaalia hot rod

Iga restomod firma püüab leida oma nišši. Britid Thornley Kelhamist on ette võtnud Lancia Aurelia ja kasutanud võtteid, mida võib tihti kohata USA hot rod’idel.

Viimased kolm Aurelia Outlaw mudelit on briti restauraatori poolt CSL-nimelised eriversioonid, kus kõik kerepaneelid on valmistatud alumiinimist. Kergem autokere säästab kokku umbes 75 kg. Väidetavalt kulub auto konstruktsiooni tugevdamisele ja keretöödele üle 2200 töötunni.

Suurim muudatus Lancia Aurelia Outlaw CSL’i puhul on selle jõuallikas, mis on Alfa Romeo ikooniline 3,2-liitrine Busso V-6 mootor. Natuke modifitseerimist mootori kallal on viinud võimsuse natuke üle 300 hj, umbes 50 hj rohkem, kui kõige kangem Busso mootor, mis Alfa Romeo tehasest väljus.

Tehniliselt on veel uuendatud ka vedrustust ja pidureid, millest viimased on kõik ketaspidurid, kui originaal Aurelial võis leida veel trumleid.

Välimuselt on suurim muudatus aga madalam katus, tuntud hot rod’ide seas kui chop-top, inspiratsiooniks on aga hoopis Lancia kunagised võidusõiduautod.

Kunagine itaala võidusõitja Giovanni Bracco kasutas just Lancia Aureliat ainulaadset erimudelit nimega Mille Miglia Le Mans Aurelia B20GT. 1950ndate alguse poole sõitnud auto oli samuti madalama katusega, kuna sellel aja ei olnud muidugi selliseid aerodünaamika teadmisi, mida on inseneridel tänapäeval.

Interjööri osas on samuti kõik Thornley Kelhami poolt värskendatud ja uuendatud, hoides siiski vanamoodsat stiili. Auto välimus ja interjöör on kõik muidugi omanikke endi valida, nagu nii ainulaadsete autode puhul ikka.

Lancia Aurelia Outlaw CSL hinda ole Thornley Kelham avaldanud, kuid arvestades tööd ja aega, mis üsna ainulaadse sõiduki alla pannakse, siis odav lõbu sellise auto soetamine kindlasti pole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.