Uudis

Laternaposti viltu sõitnud veokijuht sai 25 päeva aresti

Politseipatrull. Foto: Virumaa Teataja

Liiklusjärelevalve keskus kirjutab, et 6. jaanuaril tegi Harku vallas “tegusid” 29-aastane Läti kodanik, kes veoautoga manööverdades tagurdas vastu valgustusposti ning seejärel üritas minema “hiilida”.

Tänu pealtnägijale oli mõne aja pärast lahkunud sõiduk politsei poolt peatatud. Kontrollimisel selgus, et juht kasutas sõidumeerikus teise isiku juhikaarti ja roolis olnud isikul puudus juhtimisõigus ning teda on ka varem Eestis juhtimiselt kõrvaldatud.

Asjaolude täpsemal uurimisel selgus, et juht on oma “sõiduoskusega” silma paistnud üle Euroopa ning korduvalt raskeveoki roolis raskeid liiklusrikkumisi toime pannud lisaks Eestile ka Lätis, Poolas, Norras ja Rootsis. Mõned kuud tagasi on juhti karistatud samalaadse rikkumise eest arestiga 15 päeva.

Kohus määras 25 päeva aresti

Tänase kohtuostsuse kohaselt tuleb juhil oma tegude üle arestimajas järgi mõelda ja 25 päeva aresti kuulub ärakandmisele koheselt. Tegemist on olemasoleva info põhjal juhiga, kes pole kunagi juhtimisõigust omanud.

Kuna sõiduk ei olnud Eesti registris ja ka tööandjal Eestiga seosed puuduvad, siis küsimus, kuidas selline juht üldse pidevalt raskevoki rooli satub, jääb hetkel vastuseta.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.