Lätlased tagasi ei hoia – see on Dartz Prombron Black Alligator MMXX Black Tiger Lunar Year Edition

Fotod: Dartz Motorz

Rubriiki toetab

Naabrid ehitavad meil vägevaid autosid. Kui teisel pool Läänemerd on Rootsi kõige pöörasemad sõidukid Koenigsegg hüperautod, siis on meie lõunanaabritel vastu panna Dartz. Mercedes-AMG GLS 63 baasil ehitatud suured, kandilised ja kuulikindlad maasturid on midagi väga omanäolist ja viimane mudel viib jaburuse taseme eriti kõrgele.

Täispikk nimi on uuel maasturil järgnev: Dartz Prombron Black Alligator MMXX Black Tiger Lunar Year Edition. Üks korralik suutäis, kuid nimi ei riku meest. Erinevalt teiste Dartz maasturitest, on tiigri aasta eriversioon ehitatud Maybach GLS’i baasil.

Kere on muidugi kuulikindel ja röögatult suur. Oranži ja musta värviga kaetud maastur peidab endas palju veidrusi, näiteks peidetud ukselingid, mis võivad anda väikese elektrilöögi, kui neid näpib inimene, kes ei peaks. Võõraste peletamiseks on veel erinevad sireenid ja lasertuled juhul, kui auto välimus juba küllalt ei peletanud.

Ka küljepeeglid asendatud kaameratega ja mitte seepärast, et oleks trendikas ja moderne nagu uuematel elektriautodel, kindlasti mitte. Kaamerate põhjuseks on fakt, et kui auto klaase on tabanud kuulid, on nendest väga raske midagi välja näha. Autol on kaameraid veel mitmeid, et saaks tervet ümbruskonda jälgida.

Kõike seda veab edasi Maybachist pärinev kahe turboga 4-liitrine V-8 mootor, millele saab lisada 100, 200 või lausa kuni 300 hj. Auto saab kaheksa summutitoru, sest Dartzi väitel “väärib iga silinder eraldi summutitoru”.

Interjöörist hetkel palju pilte pole, kuid on teada, et Maybachi digitaalsed näidikud on vahetatud traditsiooniliste analoog “kellade” vastu. Kuna Dartzi kliendid kannavad kalleid, mehhaanilisi käekellasid, tahavad nad, et ka auto näidikud oleks sama stiilsed. Soovi korral saab nendele lisada ka kulda ja teemante, mis paraku pole standadvarustuses.

Interjööris saab kasutada peaaegu ükskõik millise looma nahka. Pressiteates on mainitud alligaatorit, haid, rai kala ja “muud kiskjad”. Pressiteates on mainitud ka vaala eesnahka, aga eeldame, et see on pigem humoorikas liialdus. Dartzi enda sõnul ei ole nad huvitatud interjöörist, mis on tehtud taaskasutatud joogipurkidest või vetsupaberist, sest keegi peab siiski stiili kõrgel hoidma.

Kui interjöör tundub siiani täiesti pöörane, siis kirss tordil on lintmakk. Koostöös kõrge kvaliteediga helitehnika tootja Metaxas & Sins on lisatud tõeline vanakooli lindil töötav helisüsteem. Sest, kui näidikud peavad olema analoogid, on ilmselgelt muusika mängimise lähenemine sarnane.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.