Uudis

Laupäeval on Tallinnas ühistransport kõigile tasuta

Autovabal päeval, 22. septembril, antakse Tallinna ühistranspordiliinidel tasuta sõiduõigus kõigile ühistranspordi kasutajatele ehk busside, trollide ja trammidega saab sõita tasuta.

“Tallinnas on autovaba päeva korraldatud juba aastast 2000 ja traditsioon jätkub ka käesoleval aastal,“ ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. “Kõigile ühistranspordi kasutajatele, kes valideerivad oma sõiduõiguse Ühiskaardiga või mõne muu piletimüügisüsteemis registreeritud andmekandjaga, on sõit 22. septembril tasuta ja validaator neile piletit ei müü.“

Autovaba päev on iga aasta 22. septembril tähistatav rahvusvaheline tähtpäev, millega autovaba liikumine suunab ühiskonna tähelepanu autostumise probleemidele.

Tallinn on üks 1600st Euroopa linnast, kus korraldatakse juba 15 aastat liikuvusnädalat. Seitsmendat aastat järjest viib linn septembris läbi keskkonnasõbraliku liikumise kuu.

Sellel päeval püütakse vähendada liiklust linnas või mõnes linnapiirkonnas. Samal päeval, 22. septembril viib transpordiamet läbi orienteerumisvõistluse Tallinna ühistranspordiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.