Uudis

Laupäeval toimub Tartus Speedest kiirendusvõistlus, kuhu on oodata kõiki vägevaid

Andres Arnoveri Ford Mustang GT500 '67 Promod

Laupäeval, 24. juulil kogunevad Tartu Ülenurme lennuväljal taas auto- ja motosõbrad, et selgitada välja Eesti meistrivõistluste II etapi raames Eesti parimad kiirendajad. 26 erinevas võistlusklassis on võistlemas üle saja sportlase Eestist ja lähiriikidest.

Kiirendusspordi arengut silmas pidades on korraldajatel eriti suur rõõm, et noored on leidnud tee kiirendusspordi juurde. Erilises Junior Dragster klassis võistlevad nii poisid kui ka tüdrukud.

Junior Dragsteril sõidab Kendra Kingo.

Väga võistlejaterohked on alati tsiklite klassid ja päeva kõige oodatumad sõidud saavad kindlasti peetud võimasas Outlaw klassis.

Eestis näitab oma maailmaklassi võistlusautot esimest korda ka Andres Arnover, nende Ford Mustang GT500 ’67 Promod on koos võistlustiimiga täies koosseisus kohal ja on kindlasti väga põnev vaatamine.

Ka Riivo Sinijärve “Tšaika” peaks võistluseks valmis olema (loe sellest 2500-hobujõulisest autost SIIT). Samuti on oma osalemise kinnitanud Leedu esindaja Degantysratai Andrius, kes oma ülivõimast dragsterit on plaaninud just Tartus korralikult proovile panna.

Andrius Degantysratai dragster.

Lisaks põnevale võistlusele on terve päev võimalus tutvuda CF Moto tootevalikuga, kohal on Tartu suurim ATV müüja Motohobi, Ameerika Auto on väljas oma uuema mudelivalikuga ja Transpordiamet jagab head nõu, kuidas ohutult ja turvaliselt liigelda tavaliikluses.

Võistlusklassid:

 • Junior Dragster – Noorteklass. Bracket klass spetsiaal dragsteritele. Mõeldud võistlejatele vanuses 8-18 aastat. Sõidavad 1/8 miili. Ajalimiit on 7,900 – 13,600 sekundit. Klassi tähis JDR.
 • Junior Bracket – Noorteklass. Bracket klass sõiduautodele mille mootori töömaht vabalthingavana on kuni 3,2 liitrit ning mehaanilise ülelaadimisega diiselautol kuni 2,0 liitrit. Klassi indeksite vahemik 8,90 kuni 13,60 sekundit. 1/8 miili. Klassi tähis J/BR.
 • Street – Heads-Up tänavasõiduautodele. Klassi kiireim ajaindeks 13.90 sek. Klassi tähis ST.
 • Street A – Heads-Up klass tänavasõiduautodele. Ilma mootori ja veoskeemi piiranguta autod. Klassi kiireim ajaindeks 12.90 sek. Klassi tähis ST/A.
 • Street B – Heads-Up klass tänavasõiduautodele. Ilma mootori ja veoskeemi piiranguta autod. Klassi kiireim ajaindeks 11.90 sek. Klassi tähis ST/B.
 • Super Street – Heads-Up klass sõiduautodele. Ilma mootori ja veoskeemi piiranguta autod. Klassi kiireim ajaindeks 10.90 sek. Klassi tähis SST.
 • Pro ET – Bracket klass autodele. Mootori töömahu piirangud puuduvad, ajalimiit on 9.000-14.999 sek.
 • Super Gas – Heads-up klass autodele. Mootori töömahud puuduvad. Kiireim ajaindeks 9.900 sek. Klassi tähis SG.
 • Super Comp – Heads-up klass autodele. Mootori töömahud puuduvad. Kiireim ajaindeks 8.900 sek. Klassi tähis SC.
 • Outlaw – „Backhalfitud“ kereautod ja toruraamil autod ilma mootori piiranguta. Kiireim ajaindeks 7,500 sek. Klassi tähis OL.
 • Street Bike – Heads-Up klass tänavamootorratastele. Võistlusratta ümberehitused keelatud, mootori kubatuuripõhine piirang puudub. Klassi tähis SB.
 • Pro Bike – Heads-Up klass modifitseeritud mootorratastele. Võistlusratta ümberehitused lubatud, mootori kubatuuripõhine piirang puudub. Klassi tähis PB.
 • Bike Bracket – Bracket klass tänavamootorratastele. Klassi tähis BB.
 • Lisaklassid : RWYB – tänavaklass autodele/testklass. Eliminaatoreid ei sõideta.

Pidevalt täienev võistlejate nimekiri asub SIIN. Vaata ka kodulehte ning Facebooki.

Speedest Glassdrive Racing 2021, toimub Tartus, Ülenurme lennuväljal 24.07.2021. Väravad avatakse juba kell 10.00 ja finaalsõidud lõppevad orienteeruvalt 20.00.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.