Uudis

Legendaarsele võidusõiduautole pühendatud miljon eurot maksev viinapudel varastati ja joodi tühjaks

1912. aastal toimunud Monte Carlo rallil osalesid võidusõitjad Andrei Nagel ja Vadim Mihhailov Russo-Balt nime kandva Venemaal toodetud autoga.

Nad küll ei võitnud, kuid mõned aastad tagasi otsustas Läti ülikalleid soomus-luksusautosid tootev autofirma Dartz (millel on juriidiline seos ka Eestiga) luua selle ettevõtmise mälestuseks eksklusiivse ja üksikutest pudelitest koosneva viinaseeria.

Pudeli valmistamiseks kasutatakse hõbedat, kulda ning teemante. Lisaks on pudelile kinnitatud võidusõidul osalenud auto küljest pärinev nahariba. Pudeli kuju on inspireeritud võidusõidul osalenud auto radiaatorivõrest.

Joodava osa valmistamisel on kasutatud prantsuse Alpidest pärit värsket lund. Hinnasildile kirjutati rohkem kui 1 miljon eurot.

Jaanuari alguses varastati üks selline pudel aga ära, nagu kirjutab Jalopnik. Väärisese oli Dartzi poolt laenuks antud Kopenhaagenis asuvasse baari Cafe 33, mille omaniku, Brian Ingebergi kollektsiooni kuulub rohkelt peeneid napse.

Keldri kaudu baari sisenenud kurjategija(d) viisid pudeli ära 2. jaanuaril. Tühi ning mõlgiga pudel leiti mõned päevad hiljem, kui see oli jäetud ühele ehitusplatsile ilmselge sooviga, et see leitaks.

Kuulujutud räägivad, et pudeli leidmiseks tahtis Dartzi asutaja Leonid F. Jankelovitš välja saata “oma mehed” ja see võis janused pätid ära hirmutada.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.