Uudis

Lennukist ehitatud limusiin maksab üle 4 miljoni euro aga rattaid maast lahti ei rebi

12 meetrit luksust ja eripära.

Limusiinid on viimasel ajal meil päris palju kajastust saanud, aga see maailm on ka väga kirju, seega jätkame.

Üks Ameerika ettevõte muutis ligi miljoni euro eest LearJet’i reaktiivlennuki limusiiniks ning on valmis selle sulle maha müüma, umbes 4 miljoni euroga, kirjutab Carscoops. Hea äri…

Mõistlik või mitte, aga sõiduk on ehitatud väga põhjalikult ja professionaalselt. LearJeti kere ja umbes 3-4 erineva auto mootori, detailide ning kogu veermiku ühendamiseks tuli teha väga palju käsitööd ja erilahendusi.

Juhil on võimalik end tõelise piloodina tunda.

V8 mootor peaks teoorias ligi 5 tonni kaaluvat limulennukit viima kuni 160 kilomeetrise tunnikiiruseni, aga ilmselgelt pole see eesmärk.

Sõiduk on 12 meetrit pikk, 3 meetrit kõrge ja 2,4 meetrit lai. Tiibu arusaadavatel põhjustel pole külge jäetud. Veljed on 28-tollised ning eritellimusel tehtud.

Reaktiivmootori visuaalset efekti tekitab valgustus.

Reaktiivmootorite sees ning all asuvad kõlarid ja kogu projekt on keskendunud pigem meelelahutusseadmetele – kõlarid, ekraanid ja kogu salongi olemus ning valgustus on kirju ja ööklubilik.

Juhikohalt saab paljusid asju juhtida lennukile sobivate lülititega, aga juhtimine käib nagu tavalisel autol – rool ja pedaalid.

Vaata videost, kuidas auto seest välja näeb ning sõidab:

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.