Lexuse minibuss? Jah, see on olemas ja jõuab sel aastal ka Eestisse!

Lexus tutvustab esmakordselt Euroopas LM mudelit, millega siseneb luksuslike minibusside turusegmenti. LM on Lexuse viimase põlvkonna mudel, mis koos värskeimate NXi, RXi ja täis-elektrilise RZ linnamaasturiga kuulub tootevaliku uuendamise etappi, kus on täiustatud platvorme, jõuülekandeid ja tehnoloogiaid.

LM mudel on Lexuse jaoks Euroopas täiesti uut tüüpi sõiduk, mis pakub tootja sõnul limusiinilikku esmaklassilisust ruumika minibussi näol. Nagu L-tähis näitab, kuulub LM lipulaevade LS-sedaani ja LC-kupee ning kabrioleti mudeliklassi.

Peamiselt on keskendutud reisijate mugavusele ja heaolule ning loomulikult ei puudu salongist ka Lexusele omane Omotenashi külalislahkus. Lisaks on tagatud lihtne ning mugav juurdepääs ühenduvusele ja meelelahutusele, sealhulgas 48-tollisele HD-laiekraaniga monitorile ja eritellimusel valminud Mark Levinsoni 3D ruumilise heli audiosüsteemile.

LM mudel on saadaval nii nelja- kui ka seitsmekohalisena. Seitsmekohalise mudeli puhul on prioriteediks võetud keskmine istmerida. Seda nii ruumi kui ka ligipääsetavate funktsioonide osas. Täiendav kolmas rida on varustatud kolme istmega, mida saab soovikorral kokku klappida. Neljakohaline mudel on aga luksuse tipp – ainult kahe multifunktsionaalse tagaistme ja paljude teiste lisadega, mis muudavad iga reisi ülimalt mugavaks ja nauditavaks.

Omotenashi põhimõtetele truuks jäädes on juhikoha disainis pööratud tähelepanu detailidele. Tazuna kontseptsiooni järgides on peamiste juhtnuppude, näidikute ja teabeallikate paigutus juhisõbralik ning annab talle võimaluse keskenduda täielikult sõidule.

Euroopa turule jõuab LM 350h mudel koos Lexuse 2,5-liitrise iselaadiva hübriidülekandega. Võimsus on 184 kW (250 hj) ning tippkiirus 190 km/h. Standardvarustusse kuulub ka elektriline nelikveosüsteem E-FOUR, mille tagaveo pöördemomendi jaotuse taset on suurendatud, et tagada sõidukile stabiilne pöördeasend ja tagaistme mugavus.

Uus LM mudel on varustatud kolmanda põlvkonna Lexus Safety System+ ohutussüsteemiga. See sisaldab kokkupõrke ennetussüsteemi (PCS) laiendatud funktsioone, sealhulgas ohuolukordade roolimisabi (ESA) ning adaptiivset püsikiirusehoidjat (ACC). Samuti proaktiivset sõiduabi (PDA) koos rooliabi ja uue juhimonitoriga, mis jälgib juhi väsimuse ja tähelepanu hajumise märke.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.