Uudis

Liikluskindlustuse hind eelmisel aastal langes

Foto: Shutterstock

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt oli eelmise aasta keskmine liikluskindlustuse aastamakse 134 eurot, vähenedes aastaga 8 euro võrra.

Mullu registreeriti kokku 36 100 liikluskindlustuse juhtumit, neist 32 950 Eestis ning 3150 Eesti sõidukite põhjustatud juhtumit välismaal.

Liikluskindlustuse fondi juhi Mart Jesse sõnul viis hinnakonkurents möödunud aastal liikluskindlustuse hinnad ja turu langusesse. “Kuigi kindlustatud sõidukite arv jätkas kasvamist ja suurenes ka kindlustusjuhtumite arv, hakkasid liikluskindlustuse hinnad langema. Kui üle-eelmisel aastal keskmine liikluskindlustuse aastamakse kasvas 9 protsenti 142 euroni, siis eelmisel aastal langes see 5 protsenti 134 eurole,” ütles Jesse

2019. aastal oli liikluskindlustuse turu kogumaht 101,3 miljonit, vähenedes aastaga miljoni euro ehk ühe protsendi võrra. Liikluskindlustuse turu kasum oli 6 miljonit eurot. Keskmine liikluskahju oli 1889 eurot.

Õnnetuste arv tõusis

Jesse hinnangul oli mullu tarbijate ja kindlustusandjate jaoks hea aasta. “Hinnad võtsid küll suuna alla, kuid liikluskindlustuse turg oli teist aastat järjest kasumis. Samas ei saa rõõmu tunda üldise arengu üle liikluses. Kui üle-eelmisel aastal liiklusõnnetuste arv vähenes, siis mullu asendus langus üheprotsendilise tõusuga,” tõdes Jesse.

Liiklusregistris registreeritud sõidukeid oli möödunud aasta lõpu seisuga 856 680 ja liikluskindlustusega sõidukeid 745 500. Võrreldes üle-eelmise aastaga kasvas sõidukite arv 21 tuhande võrra ja liikluskindlustusega sõidukite arv 25 tuhande võrra.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.