Uudis

Liikluskindlustuse hind on kahe aastaga oluliselt odavnenud

Pilt on illustreeriv.Foto: Urmas Luik, Pärnu Postimees / Scanpix Baltics

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt langes liikluskindlustuse keskmine aastamakse 108 eurole tänavu esimeses kvartalis. Kaks aastat tagasi oli see 145 eurot. Seega on liikluskindlustuse hind kahe aastaga odavnenud 26 protsenti.

LKF-i tegevjuhi Mart Jesse hinnangul on hinnalangus tingitud ennekõike kahjude arvu vähenemisest eelmisel aastal.

„Mullu kevadel lumevaese talve ja eriolukorra koosmõjus vähenes liiklusõnnetuste arv 39 protsenti, kuid aasta teises pooles hakkas kahjude arv tõusma. Tänavu esimese kvartali jooksul tõusis juhtumite arv kriisieelsele tasemele,” ütles Jesse.

Raske talv ja jäävihm

ERGO kahjukäsitlusvaldkonna juhi Caterina Lepvaltsi sõnul on liiklusõnnetuste arv tänavu kasvanud vaatamata koroonapiirangutele.

„See on eelkõige tingitud lumisest külmast talvest ja sellega kaasnenud rasketest liiklusoludest. Eriti torkas silma 23. veebruar, mil üle Eesti sadas jäävihma ning teed ja kõnniteed olid ülilibedad. Sel päeval kasvas õnnetuste ja kahjude arv suisa plahvatuslikult,“ ütles Lepvalts. „Näiteks meile teatati 86 liiklusõnnetusest, mida on pea kolm korda rohkem kui keskmisel talvepäeval. Ka kaskokindlustuse juhtumeid oli sel päeval üle kahe korra rohkem kui tavaliselt,“ lisas Lepvalts.

Inges Kindlustuse juhatuse esimehe Voldemar Vaino sõnul on liikluskindlustusega sõidukite arv pidevas tõusutrendis. „Kuna pandeemia ajal ei soovinud inimesed ühistranspordis lähedalt kokku puutuda, siis sõideti isikliku autoga. Tavaliselt kevadeti autode müük kasvab, soojade ilmade saabudes võetakse kasutusele hooajasõidukid ning teedel on üha enam liiklust,“ ütles Vaino.

Liikluskindlustusega sõidukeid oli esimese kvartali seisuga 779 430. Aasta jooksul lisandus 24 900 sõidukit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.