Uudis

Liiklusõnnetuste arv on kasvamas, kõige ohtlikum koht on Tartus

Pilt on illustreeriv.Foto: Urmas Luik, Pärnu Postimees / Scanpix Baltics

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt toimus tänavu esimesel poolaastal 18 300 liikluskindlustusjuhtumit, neist 1500 liiklusõnnetust juhtus Eesti autodega välismaal. Õnnetuste kogukahju oli 33 miljonit eurot. Liiklusõnnetuste arv on aastaga kasvanud kolm protsenti.

Kõige rohkem liiklusõnnetusi juhtus juba teist aastat Riia ringil Tartus. Tänavu kõige kiiremini kasvava õnnetuste arvuga ristmikud asuvad aga Tallinnas.

Üle poole õnnetustest Tallinnas

LKF-i kahjuennetuse valdkonna juhi Ülli Reimetsa sõnul juhtub üle poole kõikidest liiklusõnnetustest Tallinnas.

„Kõige rohkem õnnetusi toimub suurtel ristmikel – neist ligi pool on tagant otsasõidud ja veerand liiklusõnnetusi juhtub reastumisel või kõrvalrajale kaldumisel,“ ütles Reimets. „Keerulistes liiklusoludes peab olema eriti tähelepanelik ja ettevaatlik, sõitma rahulikult ja keskenduma liiklusele, mitte nutiseadmele,“ rõhutas Reimets.

Võrreldes eelnevate aastatega on tänavu Tallinnas liiklusõnnetuste arv enim kasvanud Tammsaare tee ristmikel Tondi tänava, Mustamäe tee ning Ehitajate teega. Ka Narva mnt – Pirita tee, Juhkentali – Liivalaia ning Mustamäe tee – Paldiski mnt – Endla ristmikel on juhtunud mullusest rohkem õnnetusi.

Riia ringil 200 000 euro eest õnnetusi

Pealinna tänavate võrdluses on tänavu liiklusõnnetuste arv enim kasvanud Pirita, Laagna ja Mustamäe teel ning Liivalaia, Tondi, Tuukri, Ahtri ja Punase tänaval.

Eesti kõige liiklusõnnetusrohkemal Riia ringil on aasta jooksul toimunud 133 liikluskindlustuse juhtumit kogukahjuga 200 tuhat eurot. Sama suure kogukahjuga olid Tallinnas 95 juhtumiga Sikupilli ja Delta Plaza (Järvevana tee – Pärnu mnt – Tammsaare tee) ristmikud. Akadeemia tee ringil toimus 94 õnnetust kogukahjuga 170 tuhat eurot, Tammsaare tee ja Tondi ristmikul 91 ning Tammsaare tee ja Sõpruse pst ristmikul 90 liiklusõnnetust.

Tartus on tänavu liiklusõnnetuste arv kiiresti kasvanud Riia ja Aardla tänaval, eriti Riia – Puusepa, Riia – Tähe – Võru, Aardla – Võru, Aardla ja Riia – Vaksali ristmikel.

Pärnus on võrreldes varasemaga rohkem õnnetusi toimunud Papiniidu – Riia mnt ja Aia – Karja – Kuninga – Vanapargi ristmikul.

Narvas Tallinna mnt – Puškini – Tuleviku ringil on tänavu poole aastaga toimunud ligi kaks korda rohkem õnnetusi kui mullu kokku ehk 18 liikluskindlustusjuhtumit.

Väljaspool linnu on ohtlikum koht Jüris

Väljaspool linnu on kõige liiklusõnnetuste rohkeim ristmik Jüri liiklussõlm 77 juhtumiga, kogukahjuga 170 tuhat eurot aastas. Tänavu esimesel poolaastal on Jüri liiklussõlmes toimunud juba 43 õnnetust, mis on 23 protsenti rohkem kui mullu sama ajaga. Üle poole juhtumistest moodustavad seal tagant otsasõidud.

Enamus liiklusõnnetusi ehk 80 protsenti leiab aset neljas suuremas linnas ja riigimaanteedel, 53 protsenti Tallinnas, 10 protsenti Tartus, 4 protsenti Pärnus ja 3 protsenti Narvas.

LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.