Uudis

Lõpuks avalik: Kas Toyota GR Yaris on selle aasta põnevaim sportauto?

Toyota GR Yaris

Lõpuks on ta avalikustatud. Toyota GR Yarise supermini, mis toob ralliautod tagasi tänavatele. Toyota avalikustas lõpuks andmed ja hakkas võtma eeltellimusi eriversioonidele RZ “First Edition” ja  RZ “High-performance First Edition”

Põhirõhk on autol pandud aerodünaamikale, kergele kaalule ja kere jäikusele. 1,6-liitrine, aga kolme silindriga turbomootor kannab tähist G16E-GTS ning on loomulikult tihedalt seotud Toyota mootorispordi taustaga.

Hobujõude on 272 ning see kantakse teele nelikveo abil. Jõud jaguneb telgede vahel erinevates režiimides järgmiselt: Normal (60:40 esi- ja tagaveo suhe), Sport (30:70) ja Track (50:50).

Auto tühimass on 1280 kg ja kiirendus 0-100 km/h on u. 5,5 sekundit. Yaris GRi raskuskese on püütud saada võimalikult madalale ja selleks kasutatakse lisaks alumiiniumist mootorikattele, pagasiluugile ja ustele ka süsinikkiuga tugevdatud plastikust katust.

Mootor on spetsiaalselt selle auto jaoks välja arendatud ning ka selles kasutatakse võimalikult kergeid materjale, et võimaldada kõrget pöördemomenti. Käigukast on manuaal, mis kannab nime iMT ehk Intelligent Manual Transmission ja võimaldab eriti kiireid vahetusi.

Autot ehitatakse Jaapanis, Toyota Motomachi tehases. RZ “First Edition” hind Jaapanis on u. 32 000 eurot ja “High-Performance First Edition” hinnaks on öeldud 37 500 eurot.

Mis hinnaga autod Euroopasse jõuavad ja millal, ei ole veel hetkel teada.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.