Lõpuks kindel! Martin Rump stardib selle aasta kõige suuremal võidusõidul Le Mans’is

Foto: Paola Depalmas

Eelmisel aastal esimese eestlasena Le Mans’i 24 tunni sõidul osalenud Martin Rump stardib maailma kuulsaimal kereautode võistlusel ka tänavusel eriti tähtsal 100. sõidul.

Martin Rump tuleb 10. juunil algava Le Mans’i 24 tunni sõidu starti Proton Competitioni tiimi värvides. Tema tiimikaaslased Porsche 911 RSR-19 roolis on Hollywoodi näitleja Michael Fassbender ja neljakordne Le Mans’i 24 tunni sõidu võitja Richard Lietz, kellega sõidetakse ühes tiimis tänavu ka Euroopa Le Mans’i võistlussarjas.

Kokku osaleb tänavusel Le Mans’i 24 tunni sõidul 62 tiimi, neist GTE-klassis 21. Eelmisel aastal sai Rump oma võistlusklassis Le Mans’il 11. koha. Kokku sõitis ta toona 7 tundi ja 45 minutit, mille jooksul läbis 114 ringi ehk ligikaudu 1500 kilomeetrit.

Kuna tänavu on Le Mans’i 24 tunni sõidu 100. aastapäev, on juuni teisel nädalavahetusel oodata raja äärde enam kui 300 000 inimest. Samuti pälvib Rump selle aasta sõidul rohkelt tähelepanu, kuna tiimikaaslasest Michael Fassbenderist filmitakse eelmistel hooaegadel rohkelt menu pälvinud saatesarja “Road to Le Mans”.

Palju tähelepanu

“Kahtlemata saab tegemist olema väga suure sündmusega ja juubeliaasta lisab tänavusele Le Mans’i 24 tunni sõidule veelgi kaalu. Eelmisel aastal esimese eestlasena Le Mans’il sõites sai esimene õhin ära kogetud, ent ootan tänavu veelgi suuremat elamust. Kuna oodatakse viimaste aastate arvukamat publikut, on see emotsioon kindlasti veel suuremgi.

Meie võistkonnale langeb tänavu Le Mans’il rohkelt tähelepanu, ent annan endast kõik, et võistelda paremini kui eelmisel aastal,” sõnas Martin Rump tänavust Le Mans’i oodates.

Martin Rump tõdeb, et mõistagi on eelmise aasta kogemuse pealt tänavu juba märksa lihtsam minna raskele katsumusele vastu. “Ühest küljest tean ma oluliselt rohkem nüüdseks seda rada. Kuna suuremas osas on tegemist linnarajaga, on seal erilisi kohti ja üllatusmomente, mida tavarajal ei leidu.

Ainuke automark, mis alati osalenud

Nii eelmise aasta kogemus kui ka see, et olen Porsche roolis kogunud veelgi enam kilomeetreid, teevad mu tänavuseks aastaks kindlasti enesekindlamaks. Samuti see kogemus, kuidas need 24 tundi mööduvad.”

Rumpi osalemist Le Mans’i 24 tunni sõidul toetab Porsche esindaja Eestis, Auto 100 AS, mille juhatuse liikme Jussi Pärnpuu sõnul on Porschel Le Mans’iga väga erilised suhted. “Porsche on olnud läbi aegade Le Mans’i kõige edukam ning ainus automark, mis on alates 1951. aastast osalenud kõikidel 24 tunni sõitudel. Selle aja jooksul on automark saavutatud 110 klassivõitu ja 19 üldesikohta,” lisas ta.

Ajalooline 100. Le Mans’i 24 tunni sõit algab 10. juunil kell 16.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.