Lõpuks kohal: uus Honda Civic Type-R on loomulikult võimsam ja kiirem kui eelkäija, aga kuidas disain meeldib?

Fotod: Honda

Pärast pikalt ähmaste ja pimedate piltide näitamist, on uus Honda Civic Type-R lõpuks avaldatud. Järjekorras kuues põlvkond on ehitatud uue Civicu 11. generatsiooni baasil. Natuke rohkem võimsust ja uus disain peaks auto hoidma esiveoliste luukpärade tipus.

Välimuselt on uus Civic Type-R selgelt tagasihoidlikum kui viimased kaks põlvkonda. Siiski on alles suur tagatiib ja tava-Civicust erineb auto agressiivsema esiosa, kolme otsaga summutisüsteemi ja 19-tolliste velgede poolest, mis tulevad Michelin Pilot Sport 4S rehvidega.

Interjööri osas on see üldiselt sarnane uue tavalise Civicuga, lisades tüüpilised Type-R stiilis uuendused. Leiab näiteks punase tekstiiliga kaetud sportistmed, metallist käigukanginupu ja eraldi sportlikuma disainiga digitaalsed näidikud.

Kapoti all on 2-liitrine turboga VTEC mootor, mis on edasiarendus eelmise mudeli jõuallikast. Koos uuendatud turboga peaks saama mõned hobujõud rohkem võimsust kui eelmise mudeli 320 hj. Samuti on värskendatud ka manuaalkäigukasti, et see oleks vastupidavam ja täpsemate käiguvahetustega.

Kuigi täpset võimsust ja sellest tulenevaid kiirendusaegu ja tippkiirust hetkel ei tea, on Honda kinnitanud et võimsuse ja kaalu suhe, pöördemoment ja tippkiirus on eelmise põlvkonnaga võrreldes paremad.

Enamus Honda mudelid on praeguseks koos mingisuguse hübriidajami elemendiga, kuid saabuv Type-R püsib veel puhtalt sisepõlemismootoriga. Tõenäoliselt on see viimane ilma hübriidajamita Honda, mida näha võib.

Veermiku osas on kasutusel seadistav vedrustus, sarnaselt eelmise mudeliga. Uuenduseks, mida on kahe viimase Civic Type-R’i puhul mitmed ajakirjanikud oodanud on individuaalne sõidurežiim. See tähendab, et erinevaid seadistusi mootori ja vedrustuse puhul saab ise valida ning enam ei pea kõige äkilisema heli ja minekuga taluma ka eriti jäika vedrustust.

Ka pidurid on sama Brembo komplekt, mida kasutati eelmisel mudelil. Uue põlvkonna puhul on Honda keskendunud aga paremale jahutusele ja temperatuuri reguleerimisele. Kõik ikka selleks, et rajal olles saaks auto muretumalt täie hooga sõita.

Honda on praeguseks juba kinnitanud, et saabuv Civic Type-R on püstitanud Suzuka ringrajal esiveoliste autode rekordaja. Viimaste põlvkondade puhul on Honda alati jahtinud ka Nürburgringi esiveoliste autode rekordit – saab näha, kas sama tehakse ka käesoleva autoga.

Hetkel pole teada palju uus Honda Civic Type-R maksab, ei Eestis ega mujal Euroopas. Müügile jõuab auto aga järgmisel aastal ja esimesed autod peaksid klientideni jõudma juba saabuva aasta alguses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.