Lotus Emira: viimane sisepõlemismootoriga Lotus jahib taas Porschet

Pildid: Lotus

Siin see on – tõenäoliselt tähtsaim sportauto, mille Lotus on ehitanud alates ikoonilisest Elise’st. Lisaks on esimene uus “tavaseeria” auto peale 2009. aasta Evorat ja pärast uute omanike alla sattumist. Tavaseeria, kuna hiljuti esitleti ka 2000-hobujõulist elektriajamiga Evijat.

Kuigi kiire pilk auto piltidele võiks arvata, et tegemist on Ferrari F8 Tributo või saabuva McLaren Artura superautode konkurendiga, siis tegelikkuses hakkab Lotus Emira rinda pistma Alpine A110 ja Porsche 718 Cayman sportautodega.

Nagu 2000-hobujõuline elektriauto, aga mitte päris

Välimuselt on tõesti tegu “beebi Evijaga”. On selge, et nii eest, tagant ja ka küljepealt on inspiratsiooniks olnud elektriline hüperauto. Bumerangi kujulised õhuavad esiotsas, LED esituled, avaused keredetailidel õhu paremaks liikumiseks – kõik on selged viited Evijale.

Suuruselt on Emira väga sarnane lahkuva Evoraga. Sama pikkuse ja kõrgusega, aga 1 cm laiem. Auto kaal on hetkel vast kõige mitte-Lotuslikum number – 1405 kg. Võrdluseks kaaluvad Evora GT410 Sport 1361 kg, Alpine A110S 1114 kg ja Porsche 718 Cayman S 1355 kg.

Mootoritest on saadaval kaks varianti. AMG poolt ehitatud 2-liitrine, 4-silindriline turbomootor (sama, mis A45 S luukpäras) või Lotus Exige ja Evora mudelitest tuntud 3,5-liitrine ülelaadimisega Toyota päritoluga V6 mootor.

Täpseid võimsuse numbreid pole Lotus veel kinnitanud peale selle, et Emira saab võimsuseks midagi alates 360 hj kuni 400 hj. Arvestades, et Lotus viis ülelaetud V6’e üle 400 hj nii Exige kui ka Evora mudelites, saab võimsam variant olema üsna kindlalt ka V6 mootoriga.

Lotuse väärtused, mis jäävad püsima

AMG jõuallikas on valikus vaid topeltsiduriga automaatkastiga, kuid V6 mootori puhul saab valida nii automaadi kui ka manuaalkasti vahel. Täpselt nii, nagu Lotuse puhul peakski.

Auto kasutab varasematelt mudelitelt tuntud alumiiniumist monokokki, kuid tegemist on siiski täiesti uue platvormiga.

Vedrustus saab jõuallikast olenemata kaks eri seadistust, Touring või Sport. Viimane valik kaasneb Drivers Package lisavarustusega, mis on mõeldud klientidele, kes soovivad ekstreemsemat masinat ja näiteks külastavad ringrada tihedamini.

Seoses veermikuga on hea uudis ka hüdraulilise roolivõimu säilimine. Tänapäeva autode seas on see üsnagi rariteetne juhtum, sest suur enamus autotootjatest on liikunud elektrilise lahenduse peale. Lotus on kindel, et hetkel ei suuda sellist roolitunnetust, nagu hüdrauliline roolivõim seda teeb, ükski elektriline süsteem edasi anda.

Täiesti uus auto ja täiesti uus interjöör

Interjööri osas on Lotus vast kõige enam tööd teinud. Elise ja Exige olid vägagi askeetlikud või siis kindla, kergkaalulise suunitlusega. Evora, kuigi pisut mugavam ja luksuslikum, oli lõpuks siiski üsna iganenud. Emira astub aga päris mitu sammu õiges suunas.

Lotus on aru saanud, et konkurentidega peab võitlema igal rindel. Seega on Emira interjöör lihtsa disainiga ja hetkel saanud vaid positiivseid sõnu ka kvaliteedi osas. Muidugi on ka tähtsamad funktsioonid siiani füüsiliste nuppudega, nagu konditsioneer, helitugevuse nupp ja veel mõned muud.

Rooli taga on digitaalsed näidikud, keskel puutetundlik ekran ja keskkonsoolist edasi liigub “hõljuv” käigukasti tunnel. Manuaali puhul leidub ka avatud mehhaanikaga käigukang, mis on saanud tuntuks viimaste aastate Elise Sport ja Cup ning Exige Sport ja Cup mudelitest.

Euroopasse peaks uus sportauto jõudma hinnaga, mis jääb alla 72 000 euro. Võrdluseks algab Porsche 718 Cayman S 67 920 eurost ja Cayman GTS 4.0 81 960 eurost.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.