Uudis

Lotus lõpetab tänavu Elise, Exige ja Evora tootmise ja tutvustab uut sportautode perekonda

Fotod: Lotus

Briti sportautode tootja Lotus kinnitas eile, et kõik nende praegu tootmises olevad autod lõpetavad oma teekonna enne aasta lõppu. Õnneks tuleb asemele midagi uut.

Kui välja arvata Lotus Esprit V8, mida toodeti veel kuni 2004. aastani, siis Elise, Exige ja Evora on ainukesed kolm sportauto mudelit, mida Lotus on 21. sajandi jooksul tootnud.

Erandiks on muidugi 2-Eleven ja 3-Eleven eriväljalasked, kuid need on ka suuresti lihtsalt ekstreemsusteni viidud Elise/Exige mudelid.

Lotus Exige, Evora ja Elise

Pärast uue, Hiina suurettevõtte Geely katuse alla sattumist, on pikalt oodatud uudiseid uutest Lotuse mudelitest. Peale 2000-hobujõulise Evija elektrilise hüperauto avaldamist, on enamus Lotuse austajad eriti huvitatud, mis saab lihtsatest ja kergetest sportautodest.

Lotus on kinnitanud, et arendustöö esimese uue sportauto kallal juba käib ja selle prototüüp sõiduk peaks Hetheli testrajale jõudma veel selle aasta sees.

Lotus Evija

Lotus on investeerinud umbes 100 miljonit naelsterlingut Hethelis asuvasse tehasesse, kõik uute sõidukite nimel. Autocari sõnul jääb vähemalt esimesse uude mudelisse V6 sisepõlemismootor, potentsiaalse hübriidajamiga, kuid see on hetkel vaid kõlakas.

Esimene uus mudel peaks olema pisut võimekam kui praegune Evora ja on isegi väike šanss, et auto võib kanda Esprit nime.

Tuleb meelespidada, et Lotus on väga täpselt kasutanud terminit “perekond”, kirjeldades saabuvaid uusi sportautosid. Juba mitu aastat on ringlenud jutud Lotuse sport linnamaasturist, mis teoorias võiks ka sinna perekonda mahtuda.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.