Uudis

Lugeja küsib: kas kasutatud autod on tõesti kallimaks läinud?

Foto: Shutterstock

“Otsin uut kasutatud autot. Käisin ühes poes vaatamas ja üritasin tingida, kuid seda pareeriti väitega, et kasutatud autosid on turul vähe, nõudlus suur ja niikuinii müüakse kõik letihinnaga ära. Osa autosid olevat isegi kallimaks läinud. On see päriselt ka nii, et kasutatud autode hinnad on tõusnud või aeti mulle kägu?”

Oleme seda ise ka kuulnud ja näinud, üldjoontes on sel jutul tõepõhi all. Müügimehed on rääkinud, et praegu müüvad nad autosid sama hinnaga või isegi natuke kallimalt kui kahe aasta eest. Et kui näiteks 2010. aasta BMW maksis kahe aasta eest 10 000 eurot, siis nüüd maksab see vähemalt sama palju.

Põhjuseid on mitmeid

Mõnel puhul on kuulda olnud ka, et autosid müüakse tunduvalt kallimalt kui on ostetud. Eriti võib see käia näiteks koroonakriisi alguses väga hea hinnaga kätte saadud uute autode kohta, mis nüüd, poolteist aastat hiljem, võivad maksta rohkem, kui siis uuena.

Põhjuseid, miks kasutatud autode hinnad on tõusnud (või pole need vähemalt langenud), on mitu: näiteks see, et pandeemia on muutnud tarbimisharjumusi ja kallite uute autode asemel valitakse odavam kasutatud auto.

Täpselt sama tulemus on ka sellel, et uute autode hinnad on kerkinud ja nende kättesaadavus halvenenud – mõne uue auto kättesaamist peab ootama üle aasta, pool aastat on juba hästi saadud! See tähendab, et järelturul on nõudlus heade autode järele kasvanud ja see võimaldab ka hindu hoida-tõsta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.