Uudis

Lugeja küsib: Kes peab pühkima puulehed sõidutee servast?

Just kõnniteekivide servadesse koguneb kõige rohkem mudaks muutuvat massi.

Hommikud on täis rehakraapeid, luuatõmbeid ja loomulikult lehepuhurite kaheldava väärtusega undamist. Või siis ei ole, sest ühistu pole leidnud kojameest ja majas elavad lihtsalt laisad inimesed.

Samas käib sügisel ja talvel üks vägikaikavedu. Justkui “Kuulsuse narrides” Vesipruuli ja Tatika vahel, kes koera laipa üksteise hoovi loopisid. Talvel lükkab linnahooldus paratamatult osa lund sõiduteelt kõnniteele ja omanikud kipuvad jälle vastupidist tegema.

Lehtedega on asi isegi hullem. See lühike periood, kui kuldsest sügisest saab rõlge porimülgas, tekitab segadust seesama piiride tõmbamine. Olgem ausad, lehed kõnniteel tekitavad esimese hooga lihtsalt libedust. Lehehunnikud sõiduteel muutuvad aga kiirelt autorataste all mudaks.

Kust tõmmatakse piir?

Kas majaomanik peaks koristama ka lehed sõidutee sellelt osalt, mis asub kõnnitee ääres, et vältida mudaks sõitmist? Parkivate autode tõttu ei saa ju tänavakoristuse autod enamikku nagunii kätte.

Küsisime Mupolt, kuidas seda asja näeb heakorra järgi valvav asutus.

“Sõidutee puhastamise eest vastutab, kas kommunaalamet või linnaosa valitsus. Seda  vastavalt sõlmitud  lepingule. Üldjuhul peab kõnnitee korras ja puhtana hoidma kinnistu omanik, kui pole just linna ülesanne kõnniteed koristada. Enamasti  koristavad suuremad kõnniteed linna lepingupartnerid.”

Terve mõistus ütleb muidugi seda, et esiteks ei peaks krundiomanik kindlasti minema lihtsama vastupanu teed ja lehti sõiduteele pühkima, sest esiteks pole see lubatud ja teiseks on see endale põlve tulistamine. Leheplöga pritsib lõpuks ikkagi tagasi kõnniteele.

Selle vältimiseks ja kui on ohutu, siis võiks ju võtta suurema koguse kõnnitee serva kogunenud lehti ära. Ei pea, aga võiks, sest nii on kõigil parem.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.