Uudis

Lugeja küsib: mis on need punased laigud, mis paljudele Eesti maanteedele maalitud on?

Tänassilma ringristmik Laagri juures.Foto: Maa-amet

Geeniuse poole pöördus lugeja, kes tundis huvi, miks on mitmetel teedel pidevjoonte vaheline osa punaseks võõbatud. Selgub, et asja eesmärgiks on veelgi selgemalt näidata, et sinna sõita ei tohiks.

Maanteeameti liikluskorralduse arendustalituse liikluskorralduse ekspert Jaan Saia ütles, et sõidukijuhtide paremaks teavitamiseks, kus on liiklemine keelatud, on ringristmikel ja ka mõnedes kohtades teedel kattemärgistusega eraldussaar värvitud seest punaseks.

Maanteedel ja nende ristmikel olevatele punasele alale ei ole lubatud sõita.

Tartu maantee Imavere ristmiku juures.Foto: Maa-amet

Märgised on tehtud kahel moel: tavalisest teekatte märgistusmaterjalist ning suurendatud haardeteguriga erikoostisega segust. Mõlemal juhul on märgistus valgustpeegeldav.

Esimesed punase täitevärviga saared tehti Tallinna–Rapla–Türi Luige liiklussõlme Sausti küla poolsel ringil ning Saku–Laagri Topi liiklussõlme Koidu küla poolne ringil. Tee teljel olevat kitsast ohutussaart on tähistatud punase värviga Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa km 109 – 110 Imavere külas ning Tartu–Viljandi–Kilingi-Nõmme km 58.2–58,4 Kalmetu kooli bussipeatuse juures.

“Meile teadaolevalt on punast värvi kasutatud ka Tallinnas, kus näiteks Tehnika tänaval on tähistatud ristmikel nii jalgrattaraja kulgemist kui ka jalgratturite ooteala,” lisas ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.