Uudis

Lugeja küsib: mis uued seadmed on Tallinnas teede kohale paigaldatud?

Foto: lugeja

Meile saatis lugeja foto seadmetest, mida on Tallinnas mitmel pool näha. Nende jaoks on paigaldatud lausa eraldi kaared, seega tekkis küsimus – millega on tegu?

Tallinna transpordiameti liiklusseadmete peaspetsialist Raimond Nõugast vastas, et tegemist on  seireseadmetega (64 andurit/13 ristmikul), mis on pandud olemasoleva seiresüsteemi (155 andurit/11 ristmikul) täiendamiseks.

Seadmed teostavad sõidukite loendust. Hankedokumentidest lähtuvalt peavad seadmed olema võimelised lisaks sõidukite loendamisele teostama nende liigituse. Nõutud liigituste arv on 5 (viis). Liigituste kategooriad on järgmised: sõidu- ja paketiautod, tavabussid ja trollibussid, liigendbussid ja liigendtrollibussid, veoautod, auto- ja sadulrongid.

Seadmete poolt edastatav info on üldpildina näha siin: https://seire.tallinn.ee/index, kus roheline nool tähendab, et hetkekoormus on väiksem kui maksimaalne koormus, kollane nool, et hakkab lähenema maksimaalsele ja punane, et ületab maksimaalset koormust.

Kogutud info on oluline pealinna liikluse- ja transpordi korraldamisel ning analüüsimisel.

TDC3 seireseadme vaateväli. Pilt: tootja koduleht

Seadmete näol ei ole tegemist kaameratega, seega nende abil ei ole võimalik identifitseerida konkreetset sõidukit. Tootja leht ütleb, et TDC3 seeria seadmed kasutavad Doppleri radarit, ultraheli ja passiivset infrapuna tehnoloogiat, et eristada sõidukit klassi, kiiruse, pikkuse, ja vaateväljas veedetud aja osas.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.