Uudis

Lumekoristus Tallinnas: autoomanikud eiravad keelumärke, aga kohati arusaadavatel põhjustel

Osav kopajuht teeb, mis saab, et võimalikult palju lund kätte saada.

Üleeile teatas Tallinna munitsipaalpolitsei, et autojuhid eiravad parkimise keelu märke ning Põhja-Tallinnas on seetõttu lumekoristus väga keeruline. Reidi käigus tehti kümneid trahve ning lubati jätkata.

Käisime 5. veebruari õhtul mõnel Tallinna tänaval olukorda kontrollimas. Tööstuse tänaval olid pandud tee äärde ajutised parkimist keelavad märgid, mis teavitasid lumekoristustöödest 5. veebruaril vahemikus 22.00-8.00.

Sellel märgil on tööde aeg küll näha, aga sageli on kiri üldse kustunud või siis loetamatult kritseldatud.

Salme tänavast kuni Valgevaseni oli Tööstuse tänaval lumekoristus võimalik, kuigi lõigule jäi märkidest hoolimata viis sõidukit. Kaks neist niivõrd lume all, et ilmselt on valdaja a) välismaal b) patoloogiliselt ükskõikne c) sõiduvõimetu auto kurb omanik.

Soome numbriga Mitsubishi juht oli kas korraks peatunud või siis otsustanud, et Eesti lumi pole tema mure.

Kolme ülejäänud auto puhul on raske isegi põhjendust leida, miks märke eirati. Isegi Soome numbrimärk ei tohiks olla vabandus.

Palju suurem probleem oli aga lõigus, mis jääb Tööstuse tänava täiesti algusesse, Valgevase ja Vana-Kalamaja tänavate vahele. Seal oli lühikese lõigu kohta lausa üheksa sõidukit.

Tööstuse tänava algus, kus osadel omanikel puudus ilmselt info, et toimuvad lumekoristustööd.

Siin on ilmselt põhjuseks täiesti ebaõnnestunud liiklusmärgi paigutus. Eeldades, et juht tuleb koju Valgevase tänavalt, pole tal aimugi, et öösel läheb lumekoristuseks, kuna märk on sisuliselt nähtamatu.

Mupo sõnul sellel lõigul eile õhtul trahve ei tehtud, aga märgi paigutuse eest vastutab tööde läbiviija.

Parkimist keelavat märki näete? Vihje: punane ring. Kuna sellel ristmikul saab ainult paremale pöörata, siis märki näha ei saagi.

Ka Hariduse tänaval oli eile plaanis lumekoristus ning ka märk oli paigutatud. Samas ei olnud märgil mingit täpsustust kuupäevade või kellaaja osas.

Märk keelab küll peatumise, kuid elanikele oleks ikkagi ilus teada anda, mis perioodil ja kui kauaks.

Peatumise keeld kehtib sellest hoolimata, kuid elanike suhtes oleks ilus ikkagi ära märkida, mis päeval ja kui kaua piirang kehtib. Siis inimene teab, kas viib auto mõneks tunniks kuhugi tasulisse parklasse või peab mitmeks päevaks kaugemale parkima.

See hunnik ilmselt jäi sel ööl ära viimata.

Eirajaid oli märgist hoolimata ka Hariduse tänaval. Tänane kontrollsõit näitas, et osa lumest jäigi öösel koristamata.

Hariduse tänaval oli täna hommikul ka selliseid kohti.

Erakordselt lumerohke talv esitab väljakutseid kõigile, nii teehooldajatele kui ka autojuhtidele. Seetõttu on eriti oluline korraks oma mugavustsoonist väljuda ja vastavate märkide ilmnemisel oma auto mujale viia.

Kui seda tahtlikult ei tee, pole sisuliselt mingit moraalset õigust kaevelda kitsaste tänavate, kevadisel tolmuste teede ja üldse halva hoolduse üle.

Kehva teavituse tagajärg Tööstuse tänaval oli hommikul selline.

Samuti on ka oluline, et teehooldaja paneks juba aegsasti välja selgesti nähtavad ja üheselt mõistetavad märgid.

Täiesti reaalne on, et mõned inimesed pole kas linnas või liiguvad muul moel, kui autoga ja seega ei satu seda nägema. Paha ei teeks ka võimalusel korteriühistute teavitamine.

Ajutine märk Uus-Tatari tänaval, mille puhul tekib küsimus, et kaua see paber niiskust kannatab?

Lisaks jätab natuke kehva mulje ka väga “loominguline” lisainfo kuvamine, mille läbitöötamiseks peab juht hoo maha võtma või lausa peatuma.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.