Uudis

Lumiste akendega sõitmine võib kaasa tuua ka rahatrahvi

Foto: Peeter Langovits, Postimees / Scanpix Baltics

Talvisel ajal võib liikluses näha autojuhte, kes pole enne sõidu alustamist autoaknaid korralikult lumest puhastanud. Sellest tasuks aga hoiduda, kuna kõige hullemal juhul võib tegevusele järgneda kopsakas rahatrahv.

Liiklusseadus kohustab juhti enne sõidu alustamist veenduma selles, et tema vaatevälja jäävad aknad ja tahavaatepeeglid oleksid puhtad, seega ei ole lumiste ja puhastamata akendega sõitmine lubatud, selgitas Geeniuse autoportaalile Viljandi politseijaoskonna patrullitalituse juht Alar Sadam.

Puhastamata aknad viivad vähemalt vestlusele

Ta lisas, et kui politsei märkab teedel ja linnapildis sõiduautot, mille aknad on puhastamata, siis kindlasti vesteldakse sõiduki juhiga ning tavaliselt sulab selle vestluse käigus aken juba ise puhtaks.

“See võtab reeglina mõned minutit ja vahest tasuks autojuhtidel endalt küsida, kas need mõned minutid oleks ehk võinud pühendada akende puhastamisele enne sõidu alustamist,” lausus ta.

Kuigi inimesed on Sadami sõnul üldiselt alati mõistlikud ja karistuse määramiseni üldjuhul ei jõuta, siis seaduse järgi võib aga sellise rikkumise eest olla trahv kuni 80 eurot.

Juhul kui puhastamata aknad ja juhi piiratud vaateväli on otseselt süüdi liiklusohtliku olukorra põhjustamises, siis võib rahatrahv ulatuda 400 euroni.

Politsei soovitab inimestel olla ümbritseva suhtes tähelepanelikud. Kui märkad, et naaber sõitu asub ja aknad puhastamata jäänud on, siis ei tee kindlasti paha aknale koputada ja sellele tähelepanu juhtida.

Pilti ja olukorra fikseerimist soovitab politsei juhul, kui liikleja on sattunud tunnistajaks juhi puudulikust vaateväljast tulenevale liiklusõnnetusele, mis vajab politsei sekkumist.

Märksõnad: , , ,

Ära jää ilma päeva põnevametest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.