Uudis

Maailma kõige kallimaks Volvoks saab ilmselt üks 20 aastat vana veoauto

Volvo FL6 veok aastatuhande vahetusest maksab kasutatuna umbes 4000 eurot. Goodwoodi vanasõidukite ürituse nimega Revival käigus tuleb Bonhamsi oksjonile just üks sarnane. Hinnang on, et haamer võib langeda lausa 2 miljoni juures. Miks?

See ei ole väga väikese läbisõiduga ja pea tehasekonditsioonis erimudel, millega sõitis keegi tollane kuulus, näiteks Spice Girls. Samuti ei ole seal kullast velgi ega luksuskorterit sisse ehitatud. Tegu on sisuliselt lõuendiga.

Lõuendiga, mille on täitnud kuulus tänavakunstnik Banksy ajal, millal ta nii kuulus ei olnud. Väidetavalt alustas ta seda justnimelt aastatuhande vahetuse pidustuste käigus Hispaanias ning töö valmis kahe nädalaga.

Nimeks on sellel “Turbo Zone Truck (Laugh Now But One Day We’ll Be in Charge)”. Kaudselt tõlkides: “Turbo tsooni veoauto (praegu võid ju naerda, aga ühel päeval oleme meie võimul)”. Turbozone International Circus on ettevõte, mis korraldab võimsaid pürotehnilisi vaatemänge ning selle üks asutajatest palus toona Banksyl nende veok ära kaunistada.

Pikem analüüs on Bonhamsi lehel, aga üldiselt kannab kogu teos anarhia ja üldiselt võimu vastast sõnumit.

Kui hakkas huvitama, siis oksjon leiab aset 14. septembril, Goodwood Revival nimeliselt üritusel.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses