Uudis

Maailma kõige tüünema auto eriversioon tuleb oksjonile. Kust leida kiirelt 200 000 eurot?

Foto: RM Sotheby's

Aston Martin Lagonda on mu nõrk koht. Eriti selle 2. põlvkond, mille armatuurlaud on nii vaimustavalt kaheksakümnendate retroulme, et ma kaalun selle plakatina oma magamistoa seinale panekut.

Ka auto väliskuju on niivõrd ägedalt kiilukujuline-kandiline, justkui oleks tootmisliinile saadetud disaineri esimesed vabakäega tõmmatud sketšid. Puhas kunst!

Kolmanda generatsiooni armatuurlaud on juba päris tavalineFoto: RM Sotheby’s

Fakt, et auto elektroonika on ilmselt üks tõrkealtimaid maailmas ja ka muus osas pole tegu otseselt hea autoga, mind ei morjenda. Igapäevaselt sellega ei sõidaks nagunii. Kui seda veel universaalkerega saaks…

Ja saabki! Originaalis tehasest ühtegi sedatüüpi autot välja ei veerenud, aga sõltumatud töökojad on mõne inimese hullu unistuse ellu viinud ja loonud shooting brake keretüübiga Lagondad.

Foto: RM Sotheby’s

Üks neist tuleb augusti keskel Monterey suurel oksjonil müügile. Auto on ehitatud 1987. aasta 3. põlvkonna Lagonda baasil aastal 2006 rootsi autodisaineri Ted Mannerfeldti abil.

Omaniku soov oli, et auto kannaks omaaegsete Aston Martin DB5 by Radford (samuti Monterey oksjonil) ja DB6 by Panelcraft sarnaste ümberehituste esteetikat. Samas tahtis ta jätta võimalikult palju Lagonda enda iseloomulike jooni alles.

DB5 by RadfordFoto: RM Sotheby’s

Arvestades, et Lagondasid tehti 12 aasta jooksul ainult 645 autot ja universaale peaks vaid mõned üksikud eksisteerima, siis oksjoni eeldatav hind on 150 000 kuni 200 000 dollarit. Ostaks kindlasti, kui see oleks vaid 2. generatsiooni autol baseeruv.

Foto: RM Sotheby’s
Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.