Uudis

Maanteeamet alustab taas eksamite vastuvõtmist, aga kuidas sinna pääseda?

Foto: Tarmo Tähepõld

Kolm kõige enam küsitud küsimus eriolukorra ajal on allpool toodud ja kõigi vastus on nüüd olemas.

Millal alustatakse eksamite vastuvõtmist?

7. mail alustatakse kõikide kategooriate sõidueksamite vastuvõtmist.
Alates eriolukorra algusest, 16. märtsist on ära jäänud üle 3000 sõidueksami ning kõik need juhikandidaadid soovivad endale uut eksamiaega. Palume mõistvat suhtumist, sest teeme kõik endast oleneva, et kriisi ajal tekkinud olukorda võimalikult kiiresti lahendada.

Teooriaeksamile saab registreerida alates 18. maist Maanteeameti e-teeninduses. Täpsemad juhised, kuidas seda teha, avadatakse meie kodulehel enne 18. maid.

Kui sul eriolukorra tõttu jäi sõidueksami aeg ära, siis saabub teade uue eksami toimumise kohta. Kui see aeg ei sobi, saate selle ise e-teeninduses ümber registreerida. Näiteks, kui sõidueksam pidi toimuma kell 10.00 hommikul Tallinnas, siis uus aeg peaks olema ka samal kellaajal ja kohas.

Neile, kelle eksam eriolukorra ajal ära jäi, antakse paralleelselt teiste eksamitega uus aeg võimalikult kiiresti. Maanteeamet koostab uued eksamigraafikud eksamite ära jäämise järjekorras ehk kui sul jäi eksam ära kohe eriolukorra alguses, siis saad esimeste seas uue aja. 

Loe veelgi täpsemalt SIIT.

Kuidas käituda, kui tervisetõend aegus või kohe aegub, aga perearst ei väljasta uut?
President kuulutas 04.05.2020 välja liiklusseaduse muudatuse, mille kohaselt juhtimisõigus ei peatu, kui tervisetõend on aegunud eriolukorra ajal ja 90 päeva pärast eriolukorra lõppu ning et juhiluba on võimalik vahetada ilma kehtivat tervisetõendit omamata eriolukorra ajal ja 90 päeva pärast eriolukorra lõppu.

Seadus jõustub Riigi Teatajas avaldamisele järgneval päeval ehk 7. mail ja siis saab Maanteeamet seda ka rakendada, mitte varem.

Peaksin läbima lähiajal lõppastme koolituse, et juhilubasid vahetada. Mida teha?

Sama liiklusseaduse muudatusega kehtib esmane juhiluba, mille kehtivuse lõpu kuupäev on eriolukorra ajal või 30 päeva jooksul pärast eriolukorra lõppemist, edasi eriolukorra ajal ja 90 päeva pärast eriolukorra lõppemist.
Seadus jõustub Riigi Teatajas avaldamisele järgneval päeval ehk 7. mail ja siis saab Maanteeamet seda ka rakendada, mitte varem.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.