Uudis

Maanteeamet ehitab järjekordse Tallinn-Tartu maantee lõigu neljarajaliseks

Foto: Eero Vabamägi / PM / Scanpix Baltics

14. detsembril allkirjastab Maanteeamet ehituslepingu Ardu–Võõbu neljarajalise lõigu ehituseks AS GRK Infra ja Graniittirakennus Kallio Oy-ga. Lepingu kogumaksumuseks on 38 077 000 eurot.

Ardu–Võõbu 11 kilomeetri pikkuse lõigu ehitus algab 2018. aasta esimeses kvartalis ning kestab 32 kuud. „Õigeaegne Ardu–Võõbu teelõigu lepingu allkirjastamine võimaldab ehitajal maksimaalselt ära kasutada külma perioodi, et teha ehitustöid pehmetel pinnastel,“ ütleb Maanteeameti peadirektori asetäitja ehituse ja arengu alal Kaupo Sirk. See omakorda võimaldab koostöös Kose-Ardu ehitajaga terviklik Kose-Võõbu lõik valmis teha 2020. aasta lõpuks.

Uus lõik projekteeritakse kiirusele 120 km/h

Kogu teelõigule ehitatakse keskpiirdega 2+2 sõidurajaga maantee, Mustla liiklussõlm ja sillad üle Pirita ning Lintsi jõe. Samuti on teelõigule kavandatud kaks puhkekohta ja üks ulukite läbipääsuks mõeldud ökodukt. Ristumised kõrvalmaanteede ja kohalike teedega on eritasandilised. Uus teelõik on projekteeritud kiirusele 120 km/h.

Tänasel Tallinna–Tartu maantee trassil olev Ardu–Võõbu teelõik jääb tervikuna teenindama kohalikku liiklust ja toimib vajadusel uue tee alternatiivina mitmesuguste eriolukordade puhuks.

Märksõnad: ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.