Uudis

Maanteeamet hakkab mootorratturitele helkurtrakse jagama

Foto: Laura Oks/Scanpix

Liiklusohutuse tõstmiseks hakkab maanteeamet jagama kõikidele, kes läbivad edukalt mootorratta juhiloa saamiseks vajalikud eksamid, helkurtrakse, et nad liikluses paremini nähtavad oleks.

Maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert Reesi Efert selgitas, et helkurtrakse jagatakse A1 ja A2 kategooria juhiloa saajatele ning Tallinnas helkurtrakse juba jagatakse. Teistes büroodes alustatakse nende jagamisega selle nädala jooksul.

“Mootorratturitele jagasime helkurtrakse juba selle aasta kevadel toimunud erinevatel motoüritustel teavitustööd tehes,” selgitas ta. “Motoohutuse teemalisel ümarlaual osalejad tegid ettepanku, et võiksime jagada helkurtrakse ka juhiloa saajatele. Need töötavad eelkõige pimedal ajal ning sobivad seetõttu just praegusel ajal jagamiseks, kuna päevad muutuvad järjest lühemaks.”

Hetkel on asi planeeritud ühekordse aktsioonina, kuid kui ettevõtmine on edukas ning tagasiside trakside jagamisele positiivne, siis ei välista maanteeamet selle jätkamist uuel motohooajal.

dav

“Traksidel on sõnum liiklusviiskuse kohta. Meie eesmärk on tuletada mootorratturitele meelde, et nemad on liikluses viisakad, kui peavad kinni liiklusreeglitest ning teevad end nähtavaks. Mõlemad aspektid on liiklusohutuse seisukohalt väga olulised, kuna mootorrattaid liigub teedel siiski vähem kui autosid ja autojuhid ei oska alati nendega arvestada,” märkis Efert.

“Lisaks on mootorrattureid nende väiksuse tõttu raskem märgata. Seega on oluline, et mootorrattur eristuks taustast ja paistaks paremini silma. Helkurtraksid on üks võimalus, kuidas mootorrattur saab end märgatavamaks teha,” lausus ta.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.