Uudis

Maanteeamet: Liikluskorraldust järgides on Aaspere kummipostidega eraldatud teelõigu läbimine ohutu

Kummipostidega eraldatud sõidusuunad Aasperes. Foto: Martin Mets

Kirjutasime eile, et Tallinna-Narva maantee 81. kilomeetril Aasperes on kummipostid detsembris lõhkunud mitmeid autosid. Maanteeameti sõnul on aga liikluskorraldust järgides antud teelõigu läbimine ohutu.

Maanteeameti liiklusohtlike kohtade koordinaatori Janno Vilbergi sõnul on probleemid tekkinud sellest, et autojuhid ei arvesta talviste tee- ja ilmaoludega ning ei vali vastavat sõidukiirust.

“Liikluskorralduse muudatustega ei arvestata õigeaegselt, osalt ka tähelepanematusest,” räägib Vilberg.

Tähistus on täiesti piisav

Tema hinnangul on Tallinna–Narva suunal kahe sõidurajaga teel esmalt parempoolsele sõidurajale liikluse viimine ning peale seda otsesuuna Narva poole ja tagasipöörderaja eraldamise tähistamine liiklusmärkidega optimaalne ja piisav.

16. detsembril sõitis üks juht siit otse ja tulemus on näha tee peal.

“Lisaks on paigaldatud antud sõidusuundade hargnemiskoha liiklusmärgi külge ka kollane vilkuv hoiatuslamp, mis annab märku liikluskorralduse muutusest ja hoiatab tähelepanelikkusele. Liikluskorraldust järgides on antud teelõigu läbimine ohutu,” selgitas Vilberg.

Igaks juhuks minnakse kontrollima

Küll aga ütleb Vilberg, et kaupluse ees olev põrkepiire peab olema tähistatud tähispostidega. “Kontrollime olukorda ja juhul kui tähispostid on mingil põhjusel ära kadunud (lumetõrje käigus ära lükatud või vandaalide poolt eemaldatud), siis paigaldame need tagasi esimesel võimalusel.”

Põrkepiire, mida pole lumes sageli näha.

Maanteeameti andmetel ei ole otseselt postide tõttu liiklusõnnetusi juhtunud. Sõidukite lõhkumised, milledele varasemates lugudes viidatakse, on sõidusuundade hargnemiskohta tähistavale liiklusmärgile ja hoiatuslambile otsa sõitmise tagajärg.

Käesoleval aastal muutub nagunii kõik

“Oleme pidanud antud liiklusmärki mitmeid kordi taastama ja ka puruks sõidetud hoiatuslampi vahetama. Antud liiklusõnnetuste osas ei ole maanteeameti poole pöördutud, ka ei ole me postidega seotud liikluskorralduse osas viimase poole aasta jooksul saanud ühtegi kaebust,” rääkis Vilberg.

2019. aastal alustatakse Aaspere-Haljala teelõigu ümberehitust 2+2 teeks.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.