Uudis

Maanteeamet ostab 160 tahvelarvutit, mida hakatakse uuest aastast teooriaeksamite jaoks kasutama

Maanteeameti sõidueksamite autod. Foto: Sander Ilvest, Postimees, Scanpix Baltics

Maanteeamet on soetamas 160 tahvelarvutit koos alustega, millega neid laua külge kinnitada, et tuleval aastal nende abil teooriaeksameid vastu võtma hakata.

Amet soovib tahvelarvuteid, mil vähemalt 10,1-tolline suurune ekraan ning kus sees töötaks vähemalt Android 7.0 operatsioonisüsteem. Samuti soovitakse, et seadmete ekraani resolutsiooniks oleks vähemalt 1200×1920 pikslit.

Maanteeameti eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa selgitas, et tahvelarvutid ostetakse eksamiklassidesse teooriaeksamite läbiviimiseks ja üks komplekt ka selleks, et vajadusel saaks eksamineerija minna teooriaeksamit vastu võtma ka sinna, kus meie bürood ei ole.

“Üheks selliseks näiteks on Kaitseväe eksamid. Kuna tahvelarvutite seadistamine ning testimine võtab aega, siis loodame, et need on laialdaselt kasutuses alates uuest aastast,” selgitas Vanamõisa.

Siiani on teooriaeksameid sooritatud lauaarvutites.

Lisaks sellele, et eksameid hakatakse vastu võtma uute seadmete peal, muutub peagi ka teooriaeksam ise. Maanteeamet andis hiljuti teada, et eksamid tuuakse päriselule lähemale ning sealt kaovad tehnilised küsimused. Uue eksami kohta saad pikemalt lugeda siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.