Uudis

Maanteeamet teeb varsti otsuse, kas Europark saab automanike andmed

Europarki parklas trahvi saanud auto.Foto: Postimees/Scanpix

Tallinna ringkonnakohus otsustas teisipäeval jõustunud lahendis, et erafirmal Europark Estonia on õigus maanteeametilt välja nõuda parkimise eest maksmata jätjate andmeid. Nüüd peab maanteeamet tegema otsuse, kas autoomanike andmed ka välja antakse ja siin on kõik variandid võimalikud.

“Ringkonnakohtu otsus tähendab, et Maanteeamet peab taotluse uuesti menetlema ning tegema uute põhjendustega otsuse, kas andmeid väljastatakse või mitte,” selgtas maanteeameti õigusosakonna juhataja Kristo-Taavi Ruus.

Kui maanteeamet edastab Europargile trahvid maksmata jätnud inimeste andmed, siis plaanib ettevõte küsida sisse kuni kolme aasta vanused parkimistrahvid.

“Kuna vahepeal on muutunud mitmed asjaolud (näiteks kehtib GDPR; uus isikuandmete kaitse seadus; võimalik, et vahetunud on taotluses esitatud sõidukite omanikud; leppetrahvinõuded võivad olla aegunud ja nii edasi), siis tuleb uue otsuse tegemisel kõiki asjaolusid kaaluda ja teostata puudutatud isikute ärakuulamine,” rääkis Ruus.

Maanteeamet teeb uue otsuse esialgsete plaanide kohaselt veebruaris.

“Milline on tulevane otsus, selles osas ei saa spekuleerida. Esimesena menetletakse juba esitatud taotlust (kohtvaidluse ese). Kui tulevad uued taotlused, siis vaadatakse kõiki taotlusi iseseisvalt ning kaalutakse konkreetse juhtumi asjaolusid ja selle pinnalt tehakse otsus,” selgitas ta.

“Paljuski sõltub see sellest, millised põhjendused ja tõendid konkreetses taotluses esitatakse. Kui maanteeamet teeb otsuse, et andmeid väljastatakse, siis väljastatakse sõiduki omaniku või vastutava kasutaja nimi (isikukood, registrikood) ja kontaktandmed,” rääkis Ruus.

Europarki Estonia juhatuse liige Karol Kovanen rääkis, et viimase kolme aasta jooksul on tasumata trahvide suurusjärk 100 000 summas üle paari miljoni euro.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.