Uudis

Maanteeamet: teedele pandud kummipostidest saab tegelikult ka üle sõita

Eile kirjutas Virumaa Teataja, et kummipostidega teelõigul hädapeatunud veok põhjustas liikluskaose. Maanteeameti selgituse kohaselt võib aga sellisel juhul lihtsalt postidest üle sõita.

Maanteeameti liiklusohtlike kohtade koordinaator Janno Vilberg selgitas Geeniuse autoportaalile, et lõigul hädapeatunud sõidukist on võimalik ümberpõike manöövrit teha, aeglaselt postide vahelt läbi sõites või ka üle posti. “Nimelt on paigaldatavad postid üle sõidetavad ja peale üle sõitmist tõusevad esialgsesse asendisse tagasi,” sõnas ta.

Ta lisas, et veokile ei tee kummipost viga, sõiduauto plastikosadele võib post aga kriime jätta. “Kiiruse ja sõiduki vigastuse suuruse omavahelist seost on raske välja tuua. Sõidukid on erinevad ja ka nendel kasutatavad materjalid,” lausus ta.

Post liiklejaid kuidagi ei vigasta

Vilberg lisas, et kummipostide eesmärk on hoida ära vastassuuna kokkupõrke õnnetusi, mis enamasti on suure liiklussagedusega teedel riskiohtliku tegevuse tagajärg. “Antud lahendus takistab möödasõitu, ent painduvate kummipostide liikluslahendus võimaldab seisvast (hädapeatunud) sõidukist mööduda ning ristmikud ja mahasõidud ei nõua erilahendusi,” ütles ta. “Otsasõidu või muu intsidendi korral postid liiklejat kuidagi ei vigasta.”

Ta sõnul on kummipostid on elastsed ja hädavajadusel sõidukitega üle sõidetavad ning peale ületamist võtavad esialgse kuju. “Aeglasel ülesõidul postid sõidukit ei lõhu,” märkis ta.

Tegemist on uue lahendusega

Vilberg ütles, et tegemist on uudse liikluslahendusega, millega keelustatakse möödasõit ja eraldatakse vastassuunavööndi sõidukid teeteljel kummipostidega ning et selle lahenduse eeliseks võrreldes keskpiirdega on võimalus seisvast sõidukist mööduda ning ristmikud ja mahasõidud ei nõua erilahendusi.

“Antud meede on otseselt seotud hiljuti vastu võetud rahvusliku liiklusohutusprogrammi eesmärgiga vähendada raskeid liiklusõnnetusi,” ütles ta. Kummipostide eesmärk on muuta tee liikluskorraldus selliseks, et ära hoida eksimusi möödasõidul või vastassuuna sõidurajale kaldumist ning eksimuse korral oleksid sellega kaasnevad kahjud võimalikult väikesed.”

Kummipostide probleemidena tõi välja aga selle, et kuna liikluskorraldus on liiklejatele uudne, siis hetkel on suurim probleem, et liiklejad ei oska või ei julge takistuse tekkides üle postide sõita ja ohukoht on selle tõttu ummikute tekkimine.

Kummipostid tulevad ka mujale

Kummipostide tulevikust rääkides sõnas Vilberg, et Aaspere – Haljala lõigul kasutatakse poste kuni ümberehituseni, mis peaks algama 2019 aastal. “Postid võtame siis üles ja paigaldame mujale, objekt hetkel veel ei ole paigas.”

Kummipostid on aga plaanis ka paigaldada Tallinn – Paldiski, Harku – Hüüru lõigule. Ehitus peaks algama tuleval aasta.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.