Uudis

Maanteeameti libeda tee kampaania – kuidas juht teisi teavitama peaks?

Maanteeamet algatas talve alguses kampaania “Tee on libe, vali vastav sõidustiil!”. Kampaania kutsub juhte teeolude suhtes tähelepanelik olema, libedusest teada andma ning vastavat sõidustiili ja kiirust valima.

Kuidas peaks libedaid teeolusid märgates sellest teada andma? Teemaviita #libetee peaks kasutama sotsiaalmeediasse postitades, kuid tundub, et see osa kampaaniast ei ole ehk kõige paremini läbi mõeldud. Näiteks tekib küsimus, et kas juhid peaksid seda just kui kohe roolis olles tegema?

Roolis ära kõrvaliste tegevustega tegele

Autogeeniuse küsimustele vastas maanteeameti avalike suhete osakonna juhataja Diana Lorents, kelle sõnul on elementaarne, et info jagamine ei toimu autot juhtides.

“Libeda tee kohta saaksid infot jagada sobival ajal ja sobivas kohas nii sõidukijuhid, kaasreisijad kui ka jalakäijad. Kindlasti ei soovi maanteeamet, et keegi roolis olles sotsiaalmeediasse postitama hakkaks. Seda saab teha näiteks parklates, puhkealades või peale sõitu.” Lorents märkis, et teemaviita on sotsiaalmeedias kasutanud ka näiteks jalakäijad, kui nad libedal teel kukkunud on.

Tutvu teeoludega enne sõitu

On oluline, et juhid valiksid ilmale ja teeoludele vastava sõidukiiruse ning arvestaksid sellega, et libedal teel ohutult liiklemiseks ei piisa ainult talverehvidest. Enne sõitu minekut saab tee ja ilmaoludega tutvuda näiteks portaalis tarktee.ee. Saidilt on muuseas näha nii viimaseid liiklusteateid teeolude kohta kui ka reaalajas uuenevaid teekaamerate pilte suurematest maanteedest.

Erakordselt libedatest või ootamatutest teeoludest teavitavad inimesi üldjuhul ka erinevad veebiväljaanded. Libedatest oludest võiks kaasliiklejad üksteist ka muidugi sotsiaalmeedia kaudu teavitada, kuid ärge seda sõidu ajal tegema hakake.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.