Uudis

Maanteeametil on sulle 7 väljakutset ning võimalus võita auhindu

Foto: Pinterest

Maanteeamet korraldab juuli keskel nädalase kampaania, kus iga päeva kohta on üks liiklusega seotud väljakutse, mida osalejad peaksid järgima. Kõik väljakutsed ja nende kohta käivad Facebooki üritused on SIIN.

Näiteks 16. juuli väljakutseks on “Jälgin piirkiirust”, mille tutvustus kõlab nii:

Kas allolevad mõtted on Sulle tuttavad?

  • Tundub, et kõik teised autod liiguvad nii kohutavalt aeglaselt ja pole ju hullu, kui sina teistest no nii veidikene kiirem oled?
  • Jooksed ühelt kohtumiselt teisele ja aega napib ning mõtled, et pole ju hullu, kui veidi kiirust ületad? 30 alas 50-ga kiirel ajal sõita on ju ok.
  • 90 tundub heal suveilmal ikka liiga aeglane ja kellele see 100-ga sõitmine ikka halba teeb?
  • Väike kiiruse ületamine ei tee ju paha, peaasi, et trahvi ei saa.

VALE! Piirkiirused on seatud põhjusega. Ka väike kiiruse ületamine vähendab autojuhi reageerimisvõimet, ahendab juhi vaatevälja ja koheselt pikeneb ka pidurdusteekond.

Õnnetusse ei satu kiiruseületaja enamasti üksi, pahatihti on kannatajaks ka teised kaasliiklejad. Ei taha ju keegi meist enda südametunnistusele teise inimese vigastamist või surma.

Iga muutus algab Sinust endast. Liitu üritusega ja jälgi terve tänase päeva jooksul piirkiirust, nii panustad tervemasse liikluskultuuri.

Loositakse ka auhindu

Kõigi väljakutsenädalal osalenud inimeste vahel läheb loosi: 3 x 50 eurot Neste kütusekaart, 3 x vihmavari ja seljakott, et oleksid alati nähtav ja 3 x 50 eurot rattapoe kinkekaart.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.