Uudis

Maanteemuuseum ootab Eestiga seotud lugusid ja pilte Ladast

Seotud lood ei pea olema 1980ndatest, nagu see pilt.Foto: Shutterstock

Eesti maanteemuuseum tähistab 25. juulil oma sünnipäeval ka 50 aasta möödumist VAZ 2101 “Žiguli“ seeriatootmise algusest.

Muuseum ootab Eesti inimestelt fotosid ja lugusid mälestustest, sündmustest ja sõitudest, mis Ladaga seoses meenuvad. Muuseum soovib jagada kogutud mälestusi üritusega seotud näitusel ja kasutada neid ka tulevikus muuseumi tegevuses Eesti autokultuuri uurimisel ja vahendamisel.

Oodatud on nii aastakümnete tagused lood auto ostmisest ja üheskoos läbitud kilomeetritest kui ka tänapäevased kogemused klassiku taastamisest ja hobiautondusest. Muuseumi jaoks on ühtmoodi põnev üksik foto, ühelauseline kirjeldus autoga seotud emotsioonist ja pikem mälestuslugu.

Väärtuslikud on nii erilised kui ka tavalised lood, näiteks kuidas esimene Lada Sinuni jõudis, millised ühised mälestused, sündmused ja sõidud automargiga seoses meenuvad ning kuidas autot remonditi ja varuosasid hangiti?

Maanteemuuseum palub saata lood, fotod ja mälestuste edastamisega seonduvad küsimused aadressil annika.kupits@mnt.ee hiljemalt 13. juuliks.

Saadetud fotodest ja lugudest valmib näitus, mida saab näha muuseumi sünnipäeval, 25. juulil.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.