Uudis

Martin Järveoja: ilmselt me selles piirkonnas WRC etappi enam ei näe

Martin Järveoja rääkis Topauto ralliblogile Rootsi rallist ja ütles, et ralli on tavapäraselt ainuke talveralli võistluskalendris, kuid seekordne Rootsi ennast kuigi heast küljest ei näidanud.

Järveoja sõnul polnud sarnaselt Eestile ka rallipiirkonda õigel ajal talv kohale jõudnud ning ralli toimumine oli pikalt küsimärgi all. Ta pole ilmselt kunagi oma elus nii pingsalt ilmaprognoose jälginud, kui seda enna rallit tegin. Abikaasagi oli töganud, et kas on sov ilmamehe Hannese töö peale üle minna.

“Ausalt öeldes olin ma ennustusi vaadates veendunud, et ralli ei toimu. Korraldajad ning FIA võtsid aga suure riski ning lühendasid rallidistantsi poole võrra, kuid võistlust ära ei jätnud. Nüüd pärast ralli lõppu oli see minu hinnangul siiski kokkuvõttes õige otsus, kuigi pühapäevased tingimused olid juba väga äärmuslikud ning talverallist oli asi valgusaastate kaugusel. Ilmselt me selles piirkonnas WRC etappi tulevikus enam ei näe!”

Portugali kohalikul rallil saab trenni teha

Peamine küsimus, mille lume ning jäise pinnase puudumine tõstatasid, puudutas rehve. Tingimused ei olnud piikrehvide jaoks kaugeltki ideaalsed ning korraldajad tegid erandi ja sõitjatel võimaldati kulunud rehvid uute vastu vahetada põhimõtteliselt pärast iga katset. Tavaliselt sõidetakse ühe rehvijooksuga 3-4 katset. Ohutuse mõttes oli see antud olukorras kindlasti ainuvõimalik stsenaarium.

Kuna Monte Carlo õnnetuse tõttu oli Tänakul/Järveojal uue autoga endiselt väga vähe kilomeetreid sõidetud ning pinnas oli taaskord uus, siis tuli väga kiiresti kohaneda. Enda hinnangul said nad sellega enam-vähem hästi hakkama ning ralli lõpus kätte saadud teise koha karikad kinnitavad seda fakti. Ralli jooksul saadi autost parem ülevaade ning nende teadmiste pinnalt on hea järeldusi teha ja edasi kruusarallide poole liikuda.

Kalender toobki nüüd lausa 8 kruusarallit järjest. Ehkki hooaja kokkuvõttes ollakse liidritest omajagu maas, võib seda veidi ka positiivsema poole pealt vaadata. Teadupäralt on kruusasel pinnasel tee puhastamise efekt väga suur ning stardipositsioon Mehhikos peaks võrdlemisi soodsad tingimused looma. Eeldusel muidugi, et seal näiteks suurt vihmasadu ei tule.

Enne Mehhiko rallile suundumist testivad Tänak/Järveoja oma Hyundaid ka kruusa peal ning tehakse kaasa kohaliku Portugali meistrivõistluste etapp.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.