Uudis

Martin Järveoja: jõudsime Mehhikost tagasi viimasel hetkel

Mehhiko ralli on võistluskalendris esimene kruusal sõidetav etapp. Martin Järveoja kirjutab Topauto blogis, et uue autoga oli enne rallit kohanemiskilomeetreid veel suhteliselt vähe ning kuna kruusakogemus puudus sootuks, siis sõideti ettevalmistusena kaasa ka Portugali kohalikul etapil ning testiti Hispaanias.

Mehhiko ralli üks märksõnadest on kuumus ning kuna enamus katseid sõidetakse merepinnast rohkem kui 2500 m kõrgusel, siis kindlasti ka hapnikuvaene õhk. Katsumus on see nii juhtidele kui autodele. Autos on katse ajal ligikaudu 70 kraadi sooja, lisaks siis veel võistluspesu, kombe ning kiiver. Nii saab kokku saab korraliku saunatemperatuuri, ütleb Järveoja.

Väga suur kuumus

Äärmuslikult kõrgest temperatuurist ning sellest, mida see endaga kaasa võib tuua, oli ilmekas näide Esapekka Lappi/Janne Fermi autopõleng. Tänak ja Järveoja jõudsid nendeni umbes kolm minutit hiljem ning siis oli auto juba nii suurtes leekides, et päästa ei olnud enam midagi.

Mehhiko ralli muudab eriliseks sealne atmosfäär ning kohalikud inimesed. Avatseremoonia on kindlasti aasta kõige värvikam ning suurejoonelisem. Sealsed inimesed suhtuvad rallisse väga kirglikult ning elavad kõigile südamest kaasa. Lõunamaale kohaselt näitavad nad seda väga ilmekalt välja. Kaugusest hoolimata lehvis raja ääres ka mitmeid Eesti lippe.

Fänni kingitus Martin Järveojale.

Eesmärk Mehhiko ralli eel oli kindlasti võit, kuid reedel tehtud eksimuse ning sellest tuleneva ajakulu tõttu muutus selle saavutamine väga keeruliseks. Pärast reedest juhtumit on saavutatud teine koht siiski rahuldav. Kiirus oli olemas ning selle pealt on Järveoja sõnul kindlasti hea edasi minna.

Mis saab edasi?

Mehhiko ralli lõppes seekord juba laupäeva õhtuga ning pühapäeval plaanis olnud katsed tühistati. Ilmselgelt oli see õige otsus, sest vaadates seda, mis maailmas hetkel toimub ning kui kiiresti asjalood muutuvad, ei oleks suure tõenäosusega päev hiljem enam koju lendudeks võimalust olnud. Õnneks sujus teekond koju ilma tõrgeteta ning tänaseks ollakse kenasti kodus perede juures.

Hetkel on WRC kalendri edasise saatuse kohal suur küsimärk. Nii võistlused kui testsõidud on viiruse tõttu edasi lükatud või ära jäetud ning raske on öelda, millal sõitjad tagasi ralliautosse saavad. Ralli on tähtis, kuid elu kaalub selle alati üle ning hetkel on kõige olulisem inimeste tervis ja heaolu. Kui oht on möödas ja maailm jälle tavarütmis, siis ollakse valmis, et taaskord meistritiitlit kaitsma asuda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.