Uudis

Martin Järveoja võttis Rally Estonia stardiks 6 kg kaalust maha

Foto: Margus Ansu, Tartu Postimees / Scanpix Baltics

Martin Järveoja kirjutas Topauto blogis, et üle kuue kuu esimest korda MM-karusselli peale hüpata ning punktidele võistelda iseenesest oli eriline. Asjaolu, et saime seda teha enda kodumaal, muutis ralli neile muidugi ekstra oluliseks.

Hoolimata asjaolust, et COVID-19 tõttu ei pääsenud kõik soovijad raja äärde, oli Järveoja sõnul igal hetkel kaasmaalaste kaasaelamist tunda. Eriti lahe oli paljusid inimesi ülesõitudel plakatite ning lippudega lehvitamas näha.

Eriti olulisena toob ta välja, et kõik suhtusid rallikorraldajate ning terviseameti reeglitesse täie tõsidusega ning hoidsid sõitjatega distantsi nagu oli palutud.

“Üks väga tervitatav muudatus oli ka see, et ajakirjanikud ei olnud igal sammul meie privaatsfääris. Ütleme nii, et päris mõnus oli segamatult ainult oma tööle ja tulemusele keskenduda ilma pidevalt oma tundeid lahkamata,” ütleb Järveoja.

6kg kaalust maha

Selleks, et lõpptulemus oleks maksimaalselt hea, mängivad väga paljud asjad olulist rolli. Järveoja sõnul on üheks selliseks detailiks võistlusauto kaal, mis peab ideaalis olema võimalikult lubatud miinimumi lähedal, milleks on koos sõitjatega 1350 kg.

“Otsustasin juba paar nädalat enne rallit, et võtan selle tarbeks ette kaalulangetuse. Eesmärgiks oli 6 kg enda kehakaalust alla võtta. Judo aegadel oli kaalulangetus enne võistlusi täiesti tavaline praktika, seega oli päris huvitav vanade aegade taustal taaskord selline projekt ette võtta ning päevas vähemalt 20 korda kaalu peal käia. Sain eesmärgi täitmisega kenasti hakkama, küll läbi raskuste, aga sain hakkama.”

Ralli ise oli Martini sõnul otsast lõpuni päris ärev ja pingeline. Paljuski ootamatud rehviprobleemid tekitasid omajagu peavalu ning muutsid ralli kulgu. Võit oli magus mitmel põhjusel – tegemist oli ju 600. WRC etapiga, esimese WRC Rally Estoniaga ja Ott ning Martin olid esmakordselt MM-poodiumi kõrgeimal astmel Hyundai i20-ga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.