Uudis

Martin Mets: Tallinna autojuhid on liiga viisakad ja see tekitab probleeme

Foto: Geenius

Tallinna autojuhid on väga viisakad. Kui vahel jääb uudistest ja liiklusvideotest mulje, et liiklus meie pealinnas on põrgu maa peal, siis ei, see ei ole üldse nii.

Eile sõitsin Järvevana teel Mustamäe poole. Tipptund kell viis pärast tööpäeva lõppu ja teate küll, seal on see tõmbluku märk kohas, kus kahest reast saab üks. Idees peaksid siis autod kordamööda kahelt realt suunduma ühele, liiklus oleks sujuvam ja üldse kõik parem.

Kuna meie autojuhid on väga viisakad, siis see märk ja süsteem ei tööta. Juba kaugelt võetakse paremasse ritta ära üksteise järele kenasti rongi. Ma tegin ise ka seda, ma olin osa probleemist, ütleks Estoni Kohver.

Keegi ei julge sõita

Tundus lihtsalt näotu 20 autost tuimalt mööda kihutada. Täiesti ebaviisakas. Ma tean küll, et ma peaksin tegelikult selle vasaku rea võtma julgelt, aga ma ei teinud seda.

Kui mina sain tunnelist väljudes veel endale rea valida, siis tahavaatepeeglist on näha veel viisakamaid autojuhte, kes avastavad, et on vasakus reas ja terve parem rida on autosid täis juba.

Uus märk Järvevana teel

Siis nad jäävad viisakalt vasakusse ritta seisma, kui oma “veast” aru saavad, panevad õnnetu näoga (ma nägusid neil ei näinud, aga pakun) suuna sisse ja küsivad end sinna vahele: “Näe, kogemata tulin siia nii kaugele vasakus reas ära, aga ma ei ole nii ebaviisakas, et veel kaugemale läheksin. Palun laske mind siia.”

Selliseid autosid nägin lühikese aja jooksul kolme, kes end sinna vahele küsisid. Ja inimesed lasksid ka, sest see oleks ju ebaviisakas, kui nad mööda vasakut rida edasi sõidaksid ja nad vahele lasta on kahest halvast variandist parim.

Kolme-nelja minuti jooksul, mis ma seal järjekorras olin, ei sõitnud mitte keegi mööda vasakut rida lõpuni välja. Mitte ükski auto.

Viisakus võib olla ka probleem

Muidugi, ma olen seal neid ka näinud, kes mööda vasakut rida sõidavad üle “triibulise” ja pressivad veel nii paljudest autodest mööda kui vähegi võimalik, aga need on siiski väga ebaviisakad erandid. Need erandid jäävad lihtsalt paremini meelde, aga neid on tegelikult vähe. Üldiselt on juhid ikka viisakad.

Terve see Järvevana tee lõik on tõestus sellest, et Tallinna juhid on viisakad ja arvestavad teistega. See pole sarkasm, vaid see on tõsi, aga see on ka probleem.

Tegelikult me peaksime olema ebaviisakamad ja vähemalt selles kohas vasaku rea tuima näoga ebaviisakalt täis sõitma. Miks, seda selgitasime siin ja siin. See on kõige kiirem viis autode läbilaskmiseks. Tehke seda, õpetage teistele ning ärge olge nii pagana viisakad!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.