Martin Rump alustab Spa 24-tunni sõitu oma klassis 12ndalt kohalt

Eile õhtul lõppes 100ndat juubelit tähistava Spa 24-tunni sõidu kvalifikatsioon, kus eestlane Martin Rump koos kaassõitjatega suutis saavutada oma “pronks” klassis kiiruselt 12. aja.

Kokku 66st GT3-klassi autost koosnev Belgia ööpäevasõidu autode rivistu on sõidukite tehnilise poole pealt identne. Siiski on autod jaotatud erinevatesse klassidesse vastavalt sõitjate tasemele.

Lionspeed GP ja Herberth Motorsport meeskondade Porsche 911 GT3 R numbriga 80 juhtideks on Martin Rump, Hong Kongist pärit Antares Au, šveitslane Alexander Fach ja belglane Alessio Picariello.

Ühe tunni jagu kestnud kvalifikatsioon, mis on omakorda jaotatud neljaks 15 min kestvaks sessiooniks, kus iga sõitja sõidab oma aja, lõppes Rumpi meeskonnale tulemusega, mis oli pigem alla ootuste. 20st autost koosneva pronks-klassi sees suudeti sõita paremuselt kaheteistkümnes aeg.

Pika kvalifikatsiooni lõpptulemuseks oli 2:17.191 ning kõikide klasside üldarvestuses tähendas see 47. kohta.

Martin kommenteeris ka ise, et auto kiirus polnud kvalifikatsioonis kahjuks parim, mis ennekõike on lühikeseks jäänud esimese harjutussessiooni tõttu, kuna autol esinesid tehnilised probleemid. Seega said #80 Porsche 911-e juhid veeta üle ühe tunni vähem rajal kui konkurendid.

Spa-Francorchamps raja 24-tunni sõit algab homme 17:30 ja lõppeb pühapäeval samal ajal. Esmakordselt peab Autogeenius ka tervest sõidust otseblogi, kus hoiame sidet ka Martin Rumpi endaga edastades sõitja kommentaare ja emotsioone otse raja äärest.

Vaata Martin Rumpi esimesi kommentaare pärast eilset kvalifikatsiooni siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.