Martin Rump debüteeris Nürburgringi 24 tunni sõidul teise kohaga

Foto: KCMG

Võidusõitja Martin Rump jätkas tihedat hooaega kuulsa Nürburgringi 24 tunni sõiduga, mille lõpetas KCMG tiimi eest oma võistlusklassis teise kohaga. Juba vähem kui kolme nädala pärast ootab eestlast ees teine pikk katsumus, kui hooaja kulminatsiooniks on Le Mansi 24 tunni sõit.

Rump koos tiimikaaslaste Josh Burdoni ja Edoardo Liberatiga (Toyota GR Supra GT4 EVO 2023) kukkusid võistluse kolmandal tunnil ebaõnne tõttu võistlejate rivi lõppu, ent järk-järgult murti end tagasi esikohaheitlusesse.

Kuigi võistluse lõpus tuli üle elada ka rehvi lõhkemine, lõpetati Nürburgringi sõit siiski SP10-klassis teise kohaga. Kokku läbis KCMG tiim 25,3 kilomeetri pikkust ringi 149 korda. Ühtlasi oli tegemist uhiuue Toyota GR Supra GT4 EVO esimese 24 tunni sõiduga.

“Kindlasti väga tugev esimene Nürbugringi 24 tunni sõit. See on tohutult katsumusterohke sõit ja juba lõpuni tulla on saavutus omaette. Tulla teisel kohal finišisse – see on kõva sõna. Ka tiim jäi rahule, kuna tegemist oli selle auto esimese 24 tunni võidusõiduga. Igal juhul jään rahule ja mulle see katsumus väga meeldis. Jään ootama järgmist korda,” sõnas Rump pika võistluse kohta.

Juba sel nädalal asub Martin Rump valmistuma järgmiseks suureks katsumuseks, milleks on ülejärgmisel nädalavahetusel peetav Le Mansi 24 tunni sõit. Koos tiimikaaslastega testitakse sel nädalal Porsche 911 RSR-19-t Aragoni ringrajal Hispaanias.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.