Uudis

Martin Rump hakkab Euroopa Le Mans’i sarjas autot jagama Michael Fassbenderi ja Richard Lietziga

Foto: Facebook, Absolute Racing

Eesti võidusõitja Martin Rump tegi möödunud aastal Euroopa Le Mans’i seeria (ELMS) debüüdi, mille käigus võttis esimese eestlasena osa ka kuulsast Le Mans’i 24 tunni sõidust.

Tänavu on Rumpi hooaeg aga mitme nõksu võrra vingem, sest autot jagatakse eelmisel aastal vahest kõige enam meedia tähelepanu saanud sõitjatega. Martin Rumpiga jagavad auto sõitjakohustusi Hollywoodi näitleja Michael Fassbender ja väga suure kogemusega Porsche tehasesõitja Richard Lietz. Autoks on Proton Competition meeskonna #93 Porsche 911 RSR.

Martin Rump hakkab autot jagama näitleja Michael Fassbenderiga.

Porsche on viimased neli aastat vändanud YouTube’is vaadatavat doksarja “Road to Le Mans”, mis jälgib iirlasest näitleja autospordikarjääri kuni Le Mans’i 24 tunni sõiduni jõudmiseni möödunud aastal.

Kuna Fassbenderi Le Mans’i debüüt polnud kahjuks kõige edukam, oli teada, et sinna lähevad nad tagasi. Kirsiks tordi peal kõikidele Eesti autospordifännidele on muidugi see, et meeskonna ridadesse kuulub ka Martin Rump.

ELMS-i hooaeg algab 23. aprillil Barcelona etapiga Circuit de Catalunya ringrajal. Kokku on hooajal kuus sõitu, kuhu kuuluvad veel etapid Itaalias Imola, Prantsusmaal Paul Ricardi, Hispaania Aragóni, Belgias Spa-Francorchampsi ja Portugalis Portimão ringrajal. Kõik sõidud kestavad neli tundi, millest Aragóni etapp on eraldi pimedas läbitav õhtune võidusõit.

Kas Martin Rump astub üles ka autos #93 Le Mans’i 24 tunni sõidul, pole hetkel 100% kindel. Arvestades, et auto jõuab Le Mans’ini üsna kindlasti, on lootused väga-väga suured.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.