Martin Rump oli esimesel etapil teel poodiumi suunas, aga kahjuks tabas teda ebaõnn

Fotod: Martin Rump Racing, Facebook

Tänavu alustas Eesti võidusõitja Martin Rump teist hooaega Euroopa Le Mans’i sarjas (ELMS) samuti Porsche roolis, kuid seekord kannab Porsche 911 RSR GTE-klassi võidusõiduauto numbrit 93. Meeskonnaks on Proton Competition ning kaassõitjateks Hollywoodi täht Michael Fassbender ning pika Porsche tehasesõitja kogemusega Richard Lietz.

Eile lõppes avaetapp, mis toimus Hispaanias, Catalunya ringrajal. Neljatunnine võidusõit pakkus palju põnevust ning Martin Rumpi ja tema uute meeskonnakaaslaste tempo oli hea, kuniks nende Porschet tabas ebaõnn.

Kvalifikatsioonis püstitas Fassbender kiiruselt kuuenda aja, mis oli oma klassi keskel, andes hea positsiooni, kust poodiumikohta jahtima hakata.

Fassbender oli sõidu esimesed kaks tundi #93 auto roolis. Esimese ringi kolmandas kurvis oli juba mitme auto osalusel toimunud õnnetus, mida Michael suutis vältida, mis tõi endaga kaasa umbes 18 minutit rajal sõitva turvaauto. Õnnetuse tõttu pidi katkestama Proton Racingu sõsarauto #77, mida juhtis Christian Reid.

Tänu intsidendile tõusis Fassbender viiendale kohale ning pärast turvaautot suutis Fassbender eesoleva #57 Kessel Racingu Ferrari 488 GTE Evo kätte saada, mitu ringi tihedalt sel sabas püsida ja autost ka mööduda.

Vahepeal tõusis Hollywoodi näitleja ka kolmandale kohale, kuid see lipsas käest, kui kõrgema tasemega sõitja möödus temast #55 Spirit of Race Ferraris.

Kokku roolis Fassbender #93 Porschet kaks tundi, mille jooksul tehti ka üks rehvide vahetamise ja tankimise boksipeatus. Pärast kahte tundi naasis Fassbender ja juhtimiskohustused võttis üle Martin Rump ning jätkas rajal kuuendal kohal.

Rump jõudis vaid 10 minutit sõita, kui Fassbenderist mööda sõitnud #55 Spirit Of Race Ferrari pidi seekord #93 Porsche 911 RSR-i ja Martini paremust tunnistama. Tänu mõne teise auto hilisele boksipeatusele tõusis Rump GTE klassi kolmandale kohale.

Kui Rump oli võidusõidust osa võtnud umbes 45 minutit, leidis ta end aga neljanda kurvi ääres olevalt kruusalt. Kurvi sisenedes oli LMP3 klassi #35 Ultimate meeskonna Ligier Nissan pressinud end sisekurvi, #93 Porsche külje alla, kuid äärekivist üle sõitmise tõttu kaotas auto tagaosa pidamise ning tegi pirueti, mille käigus põrkas kokku ka Rumpi autoga.

Kuigi #35 auto sai hiljem põhjustatud kokkupõrke pärast karistuse, oli eestlase ja tema meeskonna sõit rikutud. Kuna Martin Rump pidi mitu minutit ootama, et autoga taas rajale naasta, olid nad kõikidest oma klassi konkurentidest vähemalt ühe ringiga maas.

Pealtvaatajana tundus üsna kindel, et Rump poleks saanud ise midagi teisiti teha, et õnnetust vältida. Mitme võidusõiduauto klassiga kestvussõitude võlu ongi rajal olev “liiklus” erinevate tempodega autodest, mis loob nii põnevust kui ka aeg-ajalt ebaõnne.

Martin Rump sõitis oma ühe tunni kestva stinti ära, mille järel võttis viimaseks võidusõidutunniks auto roolimise üle Richard Lietz, tuues auto lõpuks üle finišijoone kaheksandal kohal.

Autol ja kõikidel sõitjatel oli selgelt hea tempo, et sihtida poodiumikohta ning hetkel, kui õnnetus aset leidis, oligi Rump kolmandal kohal. Samuti on heaks uudiseks Martinile, et terve sõidu jooksul oli just tema nimel oma auto kiireim ring, olles ainus sõitja, kes suutis 4,66 km pikkuse raja läbida alla 1 minuti ja 42 sekundi (1.41,759).

Järgmine ELMSi etapp leiab aset alles 16. juulil Prantsusmaal, Le Castellet Paul Ricardi ringrajal, kuna 7. mail Itaalia Imola ringrajal toimuma pidanud etapp on tühistatud.

See tähendab, et enne järgmist ELMSi sõitu jõuavad mitmed sarjas osalevad meeskonnad kuulsale Le Mans’i 24 tunni sõidule, mis tähistab tänavu oma 100 aasta juubelit. Muidugi osaleb seal ka Proton Competitioni #93 Porsche 911 RSR, kuid antud hetkel pole kahjuks ametlikku kinnitust, kas ka Rump võtab Le Mans’i sõidust osa. Loodame, et #93 auto sõitjaid 24 tunni sõidu jaoks ei vahetata.

Vaata ELMSi 4-tunnist avaetappi Catalunya ringrajal täispikkuses siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.