Uudis

Märtsikuu uute autode müügitabel näitab, et värsked mudelid on hästi vastu võetud

Toyota RAV4

Eesti uute sõiduautode turul aasta esimestel kuudel toimunud langus on peatumas ja märtsikuu müük jäi mullusele alla vaid 2 protsendiga ja kokku müüdi märtsis 2233 uut sõiduautot.

Kolme kuu kokkuvõttes on tänavu müüdud 6174 uut sõiduautot, mis jääb eelmise aasta esimese kvartali müügile alla 6,9%.

Märtsis oli suurima osakaaluga segment keskmised maasturid, mis moodustasid kogu sõiduautode müügist 25,3%. Rohkelt läks kaubaks ka väiksema keskklassi autosid (22,2%) ja väiksemaid maastureid (21,3%).

Hübriidautosid eelistasid tarbijad 222 korral ja elektriautosid osteti 5.

Toyota mudeliuuendused hakkavad mõjuma

Toyota kerkis märtsis taas kõige populaarsemaks automargiks 360 sõiduautoga, aga märtsis teisele kohale jäetud Škoda (278) püsib müügitabeli tipus kolme kuu kokkuvõttes (Škoda 822 vs Toyota 809 autot). Kolmandaks enim läks märtsis kaubaks Renault’ sõiduautosid (185).

Mudelitest eelistasid tarbijad enim Toyota RAV4, milliseid müüdi 157. Järgnesid võrdselt 101 autoga Škoda Octavia ja Toyota Corolla. Kui RAV4 puhul võib olla osa veel eelmise põlvkonna laojääke, siis Corolla edu on juba kõik uue mudeli töö.

Tarbesõidukite müük pöördus märtsis 0,4 protsendiga plussi ja kokku müüdi märtsis 504 uut tarbesõidukit. Markide osas moodustasid esikolmiku Citroen (101), Peugeot (82) ja Renault (53). Veokite segmendis olid edukaimad Scania ja Volvo, vastavalt 35 ja 28 müüdud veokiga.

Märksõnad: , , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.