Uudis

Maserati testib uut keskmootoriga sportautot

Olgem ausad, Maserati pole millegi eriti uue ja heaga silma paistnud juba aastaid. GranTurismo ja GranCabrio näevad siiani väga ilusad küll välja, kuid nende tootmine lõpetati mõned päevad tagasi pärast 12 aastat.

Kui GranTurismo oli rohkem grand touring stiilis sportkupee, nagu nimi ka viitab, siis lähitulevikus on plaanis Maseratil mudelivalikusse lisada üks kompaktsem sportauto, mis peaks pakkuma veel enam sõiduelamust.

Itaalia autotootja avaldas äsja pildid testmudelist, mis mööda Modena linna tänavaid sõidab. Kuigi tegemist on ilmselgelt keskmootoriga sportautoga, testitakse sellega ennekõike uut mootorit, mitte täitsa uut sportauto platvormi.

Võib oletada, et sõiduk on ehitatud Alfa Romeo 4C platvormile, arvestades auto suurust, kuju ja sugulussidet Alfa ja Maserati vahel. Šansid, et me päriselt näeme ka kompaktset keskmootoriga Maseratit, on aga üsna madalad.

Tõenäoliselt läheb uus jõuallikas tulevasse Maserati mudelisse, mis peaks sarnanema mõne aasta taguse Alfieri kontseptautole. Paraku oli Alfieri aga esimootoriga sportauto, mis oli natuke pisem ja sportlikum, kui äsja lahkunud GranTurismo.

Maserati on kinnitanud, et saabuva sportauto kohta tuleb rohkem infot järgmise aasta maikuus.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.