Uudis

Maserati tõi lõpuks välja täiesti uue auto ja see on paljulubav

Maserati pikalt oodatud keskmootoriga MC20 kohale jõudnud ja see on tõeline Itaalia superauto.

Kõige rohkem rõhutab Maserati seda, et tegemist on täiesti uue tulemisega igas mõttes. Uus disainikeel, uus platform ja jõuallikas ning uus üritus tõestada, et Maserati on siiski vääriline super- ja sportautode valmistaja.

Tähtis on ka märkida, et see on esimene auto, mille Maserati on avaldanud pärast seda, kui nad pole enam sama autogrupi all koos Ferrariga.

Uus keskmootoriga platform, mis on sarnaselt McLareni toodanguga valmistatud süsinikkiust. Kõik ikka selleks, et auto püsiks võimalikult jäiga, kuid kergena. Auto kaaluks on 1470 kg.

Mootor, koodnimega “Nettuno” on samuti täiesti uus ja täielikult Maserati poolt arendatud. Kui varasemalt olid tihtipeale Maseratil kasutuses Ferrari poolt ehitatud jõuallikad, siis MC20 puhul sama enam rääkida ei saa.

3-liitrine, kahe turboga V6 toodab 630 hj 7500 pöörde juures ja 730 Nm väänet 3000 – 5500 pöörete vahemikus. Tegemist on kõige võimsama 6-silindrilise, ilma hübriidajamita jõuallikaga, mida hetkel osta saab.

Võimsus mootorist jõuab tagaratasteni läbi 8-käigulise topeltsiduriga automaatkasti. Tagasillal aitab pidamisele kaasa elektrooniliselt kontrollitud piiratud libisemisega differentsiaal, mis suudab jaotada kuni 100% võimsust emmale-kummale tagarattale.

See kõik tähendab, et MC20 kiirendab seisust sajani 2,9 sekundiga ja kahesajani 8,8 sekundiga. Tippkiirus peaks ületama 325 km/h.

Disaini poolest on Maserati jaoks tegemist millega täiesti uuega. Aastaid pole Itaalia autotootja valmistanud keskmootoriga superautot ja see on perfektne võimalus vaadata tuleviku poole ja näidata, milleks nad võimelised on.

Autokere on hoitud võimalikult lihtsana, seega ilmselgeid spoilereid või suuri tagatiibu pole näha. Aerodünaamika on enamasti lahendatud õhuvoolu juhtimisega esiotsas taha, splitteri ja võimalikult sileda auto põhja abil.

Siiski leiab esiotsas tänapäeva Maserati tavalisematest autodest tuttava suure esivõre, mis on sissepoole kaardu. Muidugi on selle keskel ka autotootja trident logo.

Interjöör on sarnaselt välimusega läinud lihtsuse teed. Digitaalsed näidikud ja keskel olev meediasüsteemi ekraan on muidugi pool-kohustuslikud.

Maserati on maininud, et interjööri eesmärk oli perfektne sõiduasend autojuhile, seega funktsionaalsus on esikohal. Praktilisuse koha pealt on pagasiruumid nii auto ninas kui ka mootori taga.

Huvitav on aga fakt, et täielikult elektriline versioon MC20-st on Maseratil samuti plaanis. Süsinikkiust platvorm on juba valmis mahutama kõike vajalikku, mida vaja elektrilise superauto jaoks.

Samuti tasub ka mainida, et Maserati juht Davide Grasso ütles ise MC20 esmaesitlusel, et selle autoga naasevad nad autosporti. Kuigi rohkem detaile hetkel pole teada, võib oodata MC20 mõnes GT-klassis ka ringrajal.

Nüüd jõuame hinnani. Kuigi Maserati esindusega Eestis on hetkel pisut segased lood, on võimalusest kinni haaranud Luxury Collection Tallinn, mis on äsja avatud Ferrari esindus Tallinnas, mis müüb ka teisi eksootilisi sõidukeid.

Oma Facebooki lehel on nad reklaaminud, et Maserati MC20-t saab neilt tellida ning baashind algab 213 600 eurost.

Maserati MC20 tootmine algab selle aasta lõpus. Luxury Collection Tallinna esindus lubab sulle uhiuue Maserati superauto kätte toimetada juba tulevaks kevadeks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.