Uudis

Mazda arendab uusi rida kuus mootoreid

Foto: Scanpix/TASS/Smityuk Yuri.

Mazda kavatseb lisada uued rida kuus mootorid olemasolevatele jõuallikatele, vahendab Evo.

Mazda on asju päris tihti omamoodi teinud. Näiteks on nad üks vähestest markidest, kes on siiani suutnud vältida bensiinil töötavad turbomootoreid. Jaapani autotootja kavatseb trendi jätkata ja lisada valikusse ka uued kuuesilindrilised jõuallikad.

Uudis avaldati hiljutisel investorite konverentsil, kus räägiti Mazda tulevikuplaanidest. Kavas on lisada rida kuus mootorid nii diisel- kui ka bensiinimootorite valikusse, millest viimased saavad uue Skyactive X tehnoloogia.

Muidugi on ka Mercedes-Benz ja BMW tuntud kui kuue-silindriliste mootorite kasutajad. Sellegipoolest on mõlemal margil antud jõuallikate arvud vähenemas, kuna väiksemad 4-silindrilised on neid tihtipeale asendamas.

Arvestades mootori suurusi kinnitas ka Mazda, et uued jõuallikad leiavad kasutust uues sõidukiplatvormis, kus mootorid asetsevad pikkupidi. Hetkel pole aga teada, kas uus platvorm on esi- või tagaveoline lahendus.

Erinevad autoajakirjanduse allikad spekuleerivad, et uued mootorid ja platvorm jõuavad tõenäoliselt tulevasse Mazda 6 mudelisse.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.