Uudis

Mazda võib tagasi tuua rootormootori, kuid mitte sellisena nagu võiks arvata

Mazda on kinnitanud, et toovad tagasi rootormootori, kuid seda vaid pikendatud sõiduulatuse generaatorina.

Mazda mootorite arendusosakonna ülemus Mitsuo Hitomi kinnitas Autocarile, et rootormootori taaselustamine on ettevõttel kindlasti plaanis. Kahjuks aga pole hetkel plaanis seda teha puhtalt sõiduki enda jõuallikana, vaid sõiduulatuse pikedamise generaatorina elektriautole.

Peamine trump vankelmootoril on Hitomi väitel just jõuallika vaikus ajal, kui see töötab. “Rootormootor ei pruugi olla kõige efektiivsem viis sõiduulatuse pikendamiseks. Kui me aga mootori tööle paneme, on see palju-palju vaiksem võrreldes teiste alternatiividega,” sõnas Hitomi. Esimene elektriauto Mazda poolt on plaanis 2019. aastaks ja see on ka esimene potentsiaalne võimalus seda uudset lahendust näha.

Mazda RX-Vision kontseptauto

Sellegipoolest võivad RX-mudelite austajad siiski lootuse säilitada, sest pärast RX-Vision kontseptauto esitlemist Mazda poolt, pole automargi esindajad siiani kaotanud usku, et kunagi naaseb vankelmootor ka peamise jõuallika rollis. Viimane traditsioonilist silindritega mootorit trotsiv RX-8 lahkus liinilt 2012. aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.